Město Valtice vydalo novou knihu: VALTICE – město mezi vinohrady

VALTICE

2. června 2018 se konal ve Valticích slavnostní křest knihy „Valtice, město mezi vinohrady“.

Křest se uskutečnil v průběhu bohatého programu vinařské akce „Letní slavnosti vína a dětský den“ v CHÂTEAU VALTICE- Vinné sklepy Valtice, a.s. Moderátorem křtu byl ředitel Mgr. David Šťastný a starosta města Ing. Pavel Trojan zastupoval město Valtice, které tuto knihu vydalo. Jde v pořadí o třetí knihu od roku 1945 o Valticích, kterou sepsal kolektiv autorů, zabývající se historií a současností města, které letos dosáhlo 825. výročí od první doložené písemné zmínky. K tomuto výročí byla také kniha vydána. Starosta města Pavel Trojan přivítal všechny autory a zástupce firmy  EUROPRINTY, spol.s.r.o., která knihu graficky připravila a vytiskla, poděkoval jim za skvělou práci a  knihu představil.

Editorka Lada Rakovská uspořádala historii i současnost Valtic do osmi kapitol, aby měla celá kniha hlavu a patu, aby se stala tím, po čem občané rádi sáhnou, aby lépe poznali své město. Na 456 stranách knihy lze najít více jak tisíc fotografií a skenů.
Po skončení křtu bylo možné si knihu zakoupit. Posezení spoluautorů knihy a všech, kteří se podíleli na vydání, se starostou města se uskutečnilo v zasedací místnosti vinařské firmy CHÂTEAU VALTICE- Vinné sklepy Valtice, a.s., kde proběhla i autogramiáda.
Město Valtice má za sebou radostnou událost, kterou křest knihy je. A nyní jen zbývá ji popřát, ať se líbí a prodává.

Knihu je možné zakoupit na pokladně valtické radnice za 300 Kč.

Poděkování ale nepatří jen autorům knihy, ale patří především starostovi Pavlu Trojanovi za vydání této knihy a za uspořádání slavnostního křtu.

Zdroj: foto – Renata Hasilová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …