foto: Eva Matušková

Křest kalendáře Roberta Vana se uskuteční v sobotu

Moravská Nová Ves – Křest charitativního kalendáře „Vano fotí šohaje“ se uskuteční v sobotu 26.7 při předhodovém zpívání v Moravské Nové Vsi. Kmotrou kalendáře bude herečka a slovenská diplomatka Magda Vášáryová, která se křtu zúčastní společně s manželem hercem Milanem Lasicou.  A samozřejmě nebude chybět ani autor fotografií Robert Vano.

Jak řekla Zlata Maděřičová, ředitelka Jihomoravské komunitní nadace, probíhá poslední část příprav na křest kalendáře. Fotografie s grafickými úpravami již putovaly do tiskárny Tisk Pálka, kde si v pátek 25. července vyzvedneme první várku kalendářů. A také připravujeme obřadní síň na Úřadu městyse. Akademický sochař Michal Blažek v prostorách úřadu nainstaluje obrazy svého otce ak. malíře Jaroslava Blažka. Jaroslav Blažek je nejvýznamnějším výtvarníkem Podluží. Pro jeho tvorbu jsou právě nejvíc typické výjevy z folklorního života na Podluží. Takže hody v Moravské Nové Vsi budou letos bohaté.

Pozvanka Krest kalendare Sohaji DL OK

 

jar blažek

„Nejvýznamnější výtvarný umělec Podluží je Jaroslav Blažek. Když jsme připravovali křest a všechno kolem, chtěli jsme našim hostům, dárcům a sympatizantům zajistit tu nej nej nejvyšší možnou úroveň a proto jsme v obřadní síni připravili také výstavu výtvarných děl Blažka. Tato výstava bude i prodejní.“ sdělila Zlata Maděřičová

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …