Před zahájením semifinálového utkání prosti Číňanům Ji a Liu, Jaroslav Kratochvíl zcela vpravo. Foto: archiv hráče

Kratochvíl má bronz z mistrovství světa

HUSTOPEČE (jm) – Naprosto neuvěřitelného úspěchu dosáhl stolní tenista hustopečského Agrotecu Jaroslav Kratochvíl, který přivezl z mistrovství světa veteránů bronzovou medaili ze čtyřhry ve věkové kategorii 50-59 let.

Mistrovství světa veteránů ve stolním tenisu se koná každé dva roky. Startovat zde mohou hráči, kteří dosáhli věku 40 let a jsou rozděleni do osmi věkových kategorií. Pro zajímavost – poslední kategorie je určena pro hráče nad 85 let.

Letošní mistrovství světa se konalo v Aucklandu na Novém Zélandě a zúčastnil se ho také člen oddílu stolního tenisu Agrotec Hustopeče Jaroslav Kratochvíl ve věkové kategorii 50-59 let. A právě v této kategorii dosáhl naprosto neuvěřitelného úspěchu, když společně s Hrčkou z Chebu skončili na třetím místě a získali bronzové medaile. Cesta k nim byla nesmírně obtížná a museli nejprve zvládnout tři zápasy ve skupině a poté je čekali soupeři v hlavní soutěži. V té porazili německý pár Müller, Roh 3:2, dále pak švédský pár Bengtsson -, Johansson 3:2 a konečně ve čtvrtfinále japonsko-americký pár Koyama, Shapiro 3:2. Až v semifinále je zastavili pozdější vítězové, Číňané Ji a Liu.

Mistrovství světa veteránů je obrovská akce, které se účastní přes 3.000 hráčů z celého světa, o to je tento úspěch cennější. Jedná se pro hustopečský sport o historicky první medaili z mistrovství světa.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …