Krátce z kultury

Vyhodnocení soutěže Muzejní pas 2014

BŘECLAV (hp) – Již třetím rokem vyhlásilo Městské muzeum a galerie Břeclav pro své malé návštěvníky soutěž s názvem Muzejní pas. Vyhlášení nejúspěšnějších sběratelů razítek z muzejních akcí se uskuteční na vernisáži výstavy Kouzlo Vánoc – výstava prací z dětské výtvarné soutěže betlémů v úterý 9. prosince v 15 hodin v Lichtenštejnském domě. Kdo má muzejní pas s větším počtem razítek, měl by jej v nejbližší době přinést ukázat do muzea, či se ozvat telefonicky na číslo 731 428 253, nebo na e-mail hana.prymusova@muzeumbv.cz.

Pozvánka na Svatohubertskou mši

REGION(kr) – Již sedmá Svatohubertská mše se uskuteční v neděli 9. listopadu u kaple Svatého Huberta. Mše začne v 15 hodin a bude doprovázena Slováckým krúžkem Charvatčané a trubači Lesnické a dřevařské fakulty Brno. Doprovodný program poběží již od 14 hodin. Odjezdy autobusů jsou zajištěny z Lednice náměstí ve 13.15 hodin, z Hlohovce ve 13.20 hodin a z Valtic od kláštera ve 13.30 hodin. Na akci zvou Okrašlovací spolek Lednice a Lesy ČR.

Svět obrazů Lenky Cardové

HUSTOPEČE (JaŠ) – Od 5. do 28. listopadu proběhne v Městské knihovně v Hustopečích výstava malířky Lenky Cardové. Obrazy, které zde uvidíte, zachycují zcela ojedinělé vnímání světa, světla a stínů, které dopadají na výkresy autorky pocházející z Chudčic. „Ať už svět jako takový vnímáte barevně nebo černobíle, otisky těchto momentů se ve vás probouzí skrze svět energií. Nahlédněte prostřednictvím těchto obrazů do skrytých hlubin vašeho vnímání, protože ne každý obraz je tím, čím se na první pohled může zdát,“ zve autorka.

Připravuje se výstava patchworku

BŘECLAV (juh) – Patchworkový klub Břeclav chystá výstavu patchwoku, která se uskuteční 2-7. prosince. Celá výstava bude zaměřena na charitativní činnost, členky klubu opět budou šít hračky, tentokrát pro děti  z MŠ Herbenova, Břeclav. Také se budou prodávat drobné předměty vyrobené členkami klubu a výtěžek bude věnovaný Leničce Tkadlecové.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …