Krajské „bodovačky“ mají novou podobu

BRNO, TIŠNOV (hý) – První dva krajské bodovací turnaje dvou nejmladších věkových kategorií stolních tenistů (nejmladšího a mladšího žactva) viděly Brno a Tišnov.

Od sezony 2014-2015 se experimentálně hraje upraveným systémem, společně pro tyto obě kategorie. Hráči jsou podle žebříčkové výkonnosti rozděleni do několika divizí, v nichž dochází k zápasům mezi hráči zhruba stejné výkonnostní úrovně. Dochází i k postupům a sestupům mezi jednotlivými divizemi, což dává každému z aktérů možnost dostat se v průběhu sezóny tam, kam skutečně patří.

Na obou prvních ze sedmi turnajů se prezentovali i hráči regionu Břeclav, nejvíce jich vyslalo centrum mládeže MSK Břeclav. V nejvyšší výkonnostní divizi obsadil v Brně Tomáš Bruckner (MSK) druhé místo za Záděrovou (MS Brno), v Tišnově svůj velmi dobrý výkon nezopakoval a po porážkách se Skálou (MS), Morávkem (Strážnice) a Svobodou (Klobouky u Brna) skončil až šestý. Ve třetí divizi obsadili v Brně druhé místo Ludmila Halasová (Šitbořice), čtvrté Tomáš Jaroš a sedmé Nela Vintrlíková (oba MSK). V prvních třech divizích hrálo po osmi mladých stolních tenistech, zbytek účastníků absolvoval poněkud odlišný herní sytém ve 4. divizi. Z ní vyšel vítězně Ondřej Klímek (Klobouky), třetí skončil Marek Maněk (MSK), v soutěži útěchy byli Radek Němeček druhý a Klára Koberová (oba MSK) třetí. V Tišnově zahrál velmi dobře Svoboda (Klobouky), pátý v první divizi

při stejném počtu vítězství díky výhře 3:1 ze vzájemného zápasu s Brucknerem (MSK).

Ve druhé divizi nemělo Břeclavsko zastoupení, ve třetí divizi obsadili poslední tři místa šestý Jaroš (MSK), sedmá Halasová (Šitbořice) a osmá Vintrlíková (MSK). Čtvrtou divizi vyhrál Klímek (Klobouky), úspěchem je čtvrté místo Maňka (MSK), svůj standard odvedli šestý Němeček a sedmá Koberová (oba MSK).

Třetí podzimní turnaj spojených kategorií nejmladšího a mladšího žactva se bude konat v sobotu 25. října ve Strážnici, v první polovině sezony se tyto kategorie sejdou ještě v sobotu 8. listopadu v Dubňanech.