Lauráty Ceny Jihomoravského kraje jsou i Hana a Petr Ulrychovi Foto: www.cusjm.cz

Kraj bude udílet cenu JMK. Návrhy přijímá do konce měsíce.

BRNO (kap) – Stejně jako v předchozích letech i letos bude udělena významným osobnostem Cena Jihomoravského kraje. Návrhy mohou podávat zastupitelé, obce, spolky, ale i jednotliví obyvatelé kraje do 31. srpna.

Podané návrhy na udělení této ceny bude shromažďovat Krajský úřad Jihomoravského kraje. Krajští zastupitelé budou o oceněných rozhodovat v průběhu září. Předání Cen Jihomoravského kraje se letos uskuteční v závěru měsíce října v Brně.

„Udělením Ceny Jihomoravského kraje oceňujeme vynikající zásluhy o rozvoj kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na jižní Moravě narodily, žijí nebo jsou s naším regionem spojeny svým působením. Vím, že takových osobností má náš kraj mnoho. Jsem rád, že budeme moci udělením ceny na jejich život a dílo upozornit nejširší veřejnost,“ řekl hejtman Michal Hašek.

V minulých letech se držiteli Ceny Jihomoravského kraje stali například zpěvák Jožka Černý, básník Zdeněk Rotrekl, olympijští vítězové Miroslava Knapková, David Kostelecký či Věra Růžičková, probošt Stanislav Krátký, skladatelé Zdeněk Pololáník a Miloš Štědroň nebo výtvarník Jiří Netík.

Plné znění zásad udílení Ceny Jihomoravského kraje je zveřejněno na webových stránkách JMK.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …