Kradou se jízdní kola

BŘECLAVSKO: Evidujeme případy i během uplynulého víkendu.

Břeclavsko – Jak se zdá, zloději již vyhlíží jaro a zaměřují se v našem regionu na krádeže jízdních kol. Od začátku měsíce února evidujeme devět odcizených jízdních kol. Během uplynulého víkendu řádil pachatel v Mikulově. Podařilo se mu vniknout do sklepní kóje bytového domu, z které následně odcizil dvě jízdní kola. Jednalo se o dámské a pánské horské kolo. Majitel si škodu vyčíslil na více než 45 tisíc korun.

Obdobnou krádež jsme řešili i v Břeclavi. V pátek nám nahlásil okradený majitel, že postrádá také jízdní kolo. I když bylo uzamčené ve sklepě, pro zloděje to nebyla žádná překážka. Odstranil visací i lankový zámek a horské kolo si přivlastnil. Zanechal za sebou škodu za téměř 10 tisíc korun.

A kde se kradou jízdní kola nejčastěji? Především je to ze sklepních kójí, kočárkáren a chodeb bytových domů – zejména na sídlištích. Zlodějům nahrává anonymita obyvatel k výskytu cizích lidí. Dále je to před obchody, restauracemi či bary, ale zloději neváhají vstoupit i do zahrad, dvorů nebo garáží u rodinných domů. Odpovědět na otázku, jak se proti krádeži bránit, není jednoduché. Hlavní je nedat zlodějům šanci, případně riziko krádeže alespoň co nejvíce eliminovat. Použití vhodného zámku je téměř povinností. Čím je zámek kvalitnější, tím větší časový úsek k jeho překonání zloděj potřebuje a vystavuje se tak riziku, že bude při krádeži přistižen. Uzamknout kolo je vhodné také v okamžiku, kdy dochází k jeho přepravě na střeše automobilu či v jeho zadní části.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …