foto: bernardi.blog.cz

Krádeže kol jsou místním folklorem, poznamenejte si alespoň jeho výrobní číslo

BŘECLAVSKO (ha) – Krádeže jízdních kol – to je v našem regionu neustále aktuální téma. Od začátku letošního roku již policie šetří téměř sedm desítek případů. Také předminulý víkend navýšily policejní statistiky tři události, kdy majitelé nenašli svůj dopravní prostředek tam, kde jej odstavili.

V pátek po vyučování marně hledal ve stojanu své jízdní kolo žák školy ve Velkých Pavlovicích – vzniklá škoda je zde stanovena na více než 12 tisíc korun. V Břeclavi si zase zloděj odnesl dámské trekingové kolo za tři a půl tisíce přímo z kolárny bytového domu. A také jeden návštěvník břeclavského baru přišel na to, že jeho starší bicykl změnil nečekaně majitele.

Díky tomu, že samotná kola i jejich výbava jsou kvalitnější, a tím pádem i dražší, dopouští se zloději při krádeži většinou trestného činu. Za protiprávní jednání jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Ovšem dopadnout pachatele bývá poměrně obtížné. Zloději si počínají rychle a nepozorovaně. Přesto doporučujeme, aby lidé při odstavení jízdního kola na ulici vždy použili bezpečnostní zámek a snažili se kolo připoutat k pevnému bodu. Pokud jede skupina cyklistů, je dobré, když si při zastávce kola navzájem pohlídají. V případě krádeže je podstatné, aby majitelé měli poznamenané výrobní číslo, barevné provedení či jiné markanty, podle kterých se dá dopravní prostředek identifikovat.

O tom, že se policisté snaží zajistit na místě stopy a informace vedoucí k pachateli, svědčí i objasnění tří krádeží, které se staly přímo v Břeclavi. Po vyhodnocení důkazů sdělili kolegové ke konci května ve zkráceném přípravném řízení podezření z krádeže 22letému muži. Ten do Břeclavi zajížděl ze Slovenska a odcizením tří kol způsobil škodu za více než 7 tisíc korun. Spisový materiál putoval na Okresní státní zastupitelství Břeclav k projednání.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …