Kontroly vodních cest a ploch

Společně se Státní plavební správou Přerov jsme provedli již třináct akcí.

Každoročně provádíme ve spolupráci se Státní plavební správou Přerov kontrolní akce na vodních cestách a plochách. V průběhu letošních letních měsíců jsme naplánovali celkem šestadvacet společných akcí, při kterých se zaměřujeme na protiprávní jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel. V rámci Krajského ředitelství Jihomoravského kraje se touto problematikou zabývají policisté z obvodních oddělení Hodonín, Strážnice, Mikulov a Vranov nad Dyjí. Místem jejich výkonu je řeka Morava, Baťův kanál, vodní nádrž Nové Mlýny a Vranovská přehrada.
Včera se uskutečnila třináctá společná kontrola, jenž se odehrála na vodní ploše Vranovské přehrady. Ani při ní, stejně jako u všech dvanácti předcházejících, jsme nezjistili nic závažného. Kontrolovali jsme doklady potřebné k řízení plavidla a také doklady k samotnému plavidlu. Nepřistihli jsme žádného vůdce plavidla pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Uložili jsme pouze jednu pokutu ve výši pět set korun za to, že vůdce plavidla nepředložil průkaz způsobilosti.
Naším cílem je především preventivně působit na všechny návštěvníky vodních ploch. Je nutné, aby si uvědomili, že loď lze přirovnat k vozidlu. Kdo řídí loď je jako řidič motorového vozidla na silnici. Osoba, která se na vodní ploše pohybuje například na šlapadle, je podobná cyklistovi. A plavec je na vodní ploše zranitelný nejvíce, stejně jako chodec na komunikaci. Proto ohleduplnost, tolerantnost a obezřetnost jsou zde také velmi důležité. A alkohol rozhodně na vodní plochu nepatří.
Vzhledem k tomu, že letní rekreační období je v plném proudu, musí návštěvníci těchto lokalit počítat i s dalšími kontrolami. Kromě společných akcí se Státní plavební správou Přerov provádí policisté výše uvedených obvodních oddělení obdobné akce i několikrát týdně samostatně. Naším cílem je co nejvíce eliminovat pravděpodobnost nebezpečných situací v souvislosti s pohybem osob na vodních plochách.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …