il.foto

Kontrolní měření dopadlo dobře

BŘECLAV (zno) – Kontrolní měření dodržování rychlosti při průjezdu Hájovou ulicí v břeclavské místní části Poštorná dopadlo pro řidiče velmi dobře.

Z bezmála stovky projíždějících vozidel zaznamenal v úterý mezi půl osmou a osmou hodinou ranní rychlostní radar strážníků pouze jeden automobil, který překročil povolenou „padesátku“. Ke kontrolnímu měření dodržování maximální povolené rychlosti při průjezdu obcí přistupují strážníci na základě konkrétního podnětu občanů vyslovujících obavu, že v jimi popsané ulici nebo její části porušují řidiči rychlostní dopravní předpisy. Bylo tomu tak i v Hájové ulici, kde je kvůli tamní škole zvláště v době před zahájením výuky větší frekvence školáků v blízkosti silnice a na přechodech.

Městská policie obdržela několik podnětů s podezřením, že kvůli rychle jedoucím řidičům hrozí žákům zvláště při přecházení silnice zvýšené riziko střetu s automobilem. Kontrolní měření tuto obavu nepotvrdilo, bude však po čase opět zopakováno. Stejně tak v nedávné minulosti provedli strážníci podobná měření např. v Nové ulici, na Smetanově nábřeží nebo na sídlišti U Splavu. Stejně tak jsou i do budoucna připraveni prostřednictvím radaru ověřit dodržování maximální povolené rychlosti ze strany řidičů motorových vozidel i v jiných úsecích, pakliže si to okolnosti nebo veřejnost svými podněty vyžádá.

V případě takového podnětu se Břeclavané mohou obrátit na městskou policii prostřednictvím e-mailu duvera@mpbv.cz .

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …