Konečně alespoň bod. Lvi bojovným výkonem pořádně potrápili Porubu

Břeclav – Výkon to zdaleka nebyl ideální, ale i s trochou štěstí se Lvů, podařilo po pěti porážkám uhrát s Porubou cenný bod za porážku po nájezdech. Břeclav sice od druhé minuty prohrávala, ve druhé třetině ale dvakrát udeřila zásluhou kučery a Svobody při vlastním oslabení a zápas zvrátila. Ve třetí třetině ale Poruba v přesilovce vyrovnala, na což odpověděl brankovým sólem Buhaj. Poruba nakonec vyrovnala i podruhé, když využila se štěstím dvojnásobnou přesilovku. Po základní hrací době tak zápas skončil nerozhodně 3:3 a šlo se do prodloužení. V tom Břeclavané nevyužili přesilovku. Nakonec se neprosadili ani v penaltové loterii, zatímco oba střelci Poruby byli úspěšní. Před sobotním jižanským derby v Hodoníně si tam žlutomodří dokázali, že dokáží hrát vyrovnaný hokej opravdu s každým. Půjde o přímý souboj o sedmé místo v tabulce.

Zápas začal pro Břeclav velice špatně, už ve 4. minutě ujeli do přečíslení dva na jednoho Chaloupka s Peslarem a vyřešili ho učebnicově. Obránce Poruby si chytře počkal, až bek Břeclavi proklouzá kolem a naservíroval spoluhráči gól na zlatém podnose. Břeclavany rychlá branka srazila a dlouhé minuty se nemohli dostat do hry. Brankář Lvů Šurý tak měl spoustu práce. Domácímu týmu nepomohly dostat se do hry ani přesilovky, která jim dlouhodobě nejdou.

Přesilovková mizérie žlutomodrých pokračovala i v prostředním dějství. Poruba v oslabení často hrozila, několikrát ujela do samostatného úniku, který skončil až u Šurého. Když už kapitán hostí Javín břeclavského strážce svatyn překonal, pomohla gólmanovi tyčka. První důvod k radosti vnesl na tribuny ve 34. minutě domácí útočník Kristian Kučera, který při vyloučení spoluhráče Medřického z úniku Vrbu nepřekonal, ale brankář Poruby si následně doražený puk srazil do vlastní sítě. Poruba se ovšem nepoučila a dvě minuty před druhou sirénou ujel znovu v oslabení Adam Svoboda s nováčkem Radoslavem Konečným, prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a trefil přesně mezeru mezi Vrbovými betony. To byl pro hosty šok.

Do třetí třetiny se ale vrhli svěřenci Tomáše Sršně po hlavě a Břeclavané nevěděli, kde jim hlava stojí. Na pasivní hru doplatili ve 48. minutě, kdy se nejprve poroučel na trestnou Miklík a za minutu ho následoval za vyhození kotouče na střídačku Vojáček. Dvojnásobné oslabení už Lvi neubránili. I když Slavíkovi střela od modré krutě nesedla, dostal se pomalý kotouč přímo na hůl Seidlera, který neměl problém trefit prázdnou branku. Přestože Břeclavané nebyli aktivnějším týmem, dostali se znovu do vedení. Tomáš Buhaj vzal na vlastní polovině kotouč, jakoby nic se kolem mantinelu protlačil před Vrbu a nenucenou střelou bekhendem vrátil Lvům překvapivé vedení. Jenže těsný náskok domácí nakonec neudrželi. Tři minuty před koncem Poruba využila další přesilovku, tentokrát se Slavík trefil výstavním příklepem z první od modré čáry a podruhé zažehnal hrozbu ostudy.

Poruba si byla vědomá převahy a i v prodloužení se bylo na co dívat. Jenže pak fauloval hostující Červenka a Břeclavští dostali možnost přesilovky. V té měli několik dobrých šancí, jenže Vrba ostřelování odolal. A tak došlo až na nájezdy. Na Šurého si přišli jak Seidler, tak se štěstím Krayzel, zatímco Kubáč nezvedl puk nad Vrbův beton a Svoboda pak neuspěl s kličkou jednoruč. Druhý bod tak putoval do Ostravy.

Autor: Martin Daneš

Radek Haman (trenér Břeclavi): „Zlatý bod, proti tak zkušenému soupeři jsme vybojovali opravdu cennou remízu. Nájezdy už jsou potom loterie, to je hlavně o šikovnosti. Rozhodnout jsme měli v přesilovce v prodloužení. Ta už konečně snesla parametry početní výhody, byla tam střelba. I kdybychom dnes prohráli, klukům bych neměl co vytknout, doslova to vybojovali, odhrabali to všichni naplno. Snad jsme se po porážce v Novém Jičíně odrazili od pomyslného dna. Mávnutím proutku to nepůjde hned parádně, ale snad se to zvedá. S Porubou, která chce do první ligy, jsme odehráli parádní utkání už u nich, kdy jsme také prohráli na nájezdy, proto nás soupeř vůbec nepodcenil. Noví hráči si musí zvyknout na zápasové vytížení. Sice už dlouho trénují, ale to není zápas. Věřím, že Medek i Konečný budou přínosem, minimálně to zvedne konkurenci. Hráli jsme na tři lajny, další tři kluci byli připravení naskočit a to jsou ještě tři hráči zranění. Takový přetlak nám může být jen k užitku.“

HC LVI Břeclav – HC RT Torax Poruba 2011 3:4sn (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Kučera (Tobola), 39. Svoboda, 54. Buhaj – 4. Chaloupka (Peslar, Zachar), 48. Seidler (Slavík, Krayzel), 57. Slavík (Kilnar, Krayzel), 65. rozh. náj. Seidler

Vyloučení: 8:6 Využití: 0:2 V oslabení: 2:0 Diváků: 211
Rozhodčí: Škach – Blaha, Švarc
Poměr střel: 27:45

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A) – Dittrich, Vojáček – Beneš (A), Svoboda – Kubáč, Tobola, Konečný – Kučera, Kozel, Zháňal (C) – Fejt, Medřický, Medek – Buhaj, Papp

HC RT TORAX Poruba: Vrba – Peslar, Vajda, Slavík, Javín (C), Buček, Báca – Mihal, Červenka, Krayzel (A), Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vaněk, Vrána (A), Kilnar, Chaloupka

Další zápasy 32. kola:
Vsetín – Technika 6:4; Frýdek – Hodonín 7:4; Přerov – volno; Opava – Nový Jičín 2:6; ValMez – Karviná 4:2