Břeclavští veslaři přivezli z mistrovství ČR medaile

BŘECLAV – RAČICE – (Josef Akai – S.V.K. Břeclav) – Týden po mistrovství ČR žactva a dorostu a v době, když se ve veslařském areálu v Břeclavi konala Neckyáda, členové S.V.K. bojovali o posty nevyšší na mezinárodním Mistrovství ČR juniorů, seniorů B a seniorů A ve Sportcentru Račice na umělém veslařském kanále.

V tropickém vedru si svoji výkonnost na republikovém šampionátu porovnali, jak juniorští, tak i seniorští reprezentanti ČR, Slovenska, Chorvatska, Slovinska a také Rakouska. Břeclavští opět zabodovali a přivezli jeden titul mistra ČR, 1x stříbro 1x bronz a další titul v dresu pražské Dukly získal břeclavský odchovanec Lukáš Helešic na dvojce.

Lukáš Helešic – jakožto čtvrtý z letošního mistrovství Evropy mužů byl se svým kolegou Jakubem Podrazilem horkým favoritem na titul. Protože za týden startují na světovém poháru v Lucernu a na mistrovství ČR startují z plného tréninku, bez dolaďování, závod si představovali v klidném tempu. Jejich největší soupeři z Rakouska s nimi bojovali až do cíle a Lukáš s kolegou z Dukly se pořádně zapotili než titul a medaile získali do držení. V cíly byl rozdíl na Rakouskou posádku 0,8 vteřiny.

Další zlatou medaili získala Anežka Buzrlová v osmě žen, kde startovala v silném Moravském společenství. Tato posádka porazila hlavní soupeřky z pražské Slávie, která letos získala vítězství na slavných Primátorkách o dvě délky lodě.

Další medaili a to stříbrnou má v držení opět Anežka Buzrlová a to ze závodu čtyřek bez kormidelníka.

V tomto závodě se role vyměnili, kde posádka Slávie slavila titul. Po slibném startu se cca po 500 metrech ujala posádka Slávie vedení, které již nepustila.

V ostře sledovaném závodě párových čtyřek mužů nám zacinkala bronzová medaile!

Aleš Suský v tomto závodě, kde společně startovali i senioři B (do 23 let) vybojoval bronz se závodníky z Pardubic.

Dvojskify na bramborové pozici. Markéta Nedělová s Anežkou Buzrlovou startovali ve dvojskifu do 23 let. Zde v boji o třetí místo byla lepší posádka z LS Brno.

Ve dvojskifu mužů LV (lehkých vah) dopadli stejně – Petr Rampula s Alešem Suským, kde v souboji o bronz podlehli bratrům Atarsiovým z Otrokovic.

Oba výše jmenovaní startovali také v závodě skifů ve finále A.

Petr Rampula v závodě skifu seniorů B skončil na šestém místě a Aleš Suský ve skifu lehkých vah na místě pátém.

Skif žen a finále B bylo záležitostí Markéty Nedělové, která zvítězila s jasným náskokem a celkově jí patří sedmé místo.

Junioři Petr Schmid a Jakub Klimovič startující prvním rokem v kategorii juniorů se ve dvojskifu neprobojovali do dalších bojů z rozjížděk a ve čtyřce párové skončili na desátém místě.