Kolínek vyhrál závod Brněnského poháru

KUŘIM (Lk) – V Kuřimi pokračoval o víkendu Brněnský běžecký pohár dalším závodem nazvaným Kuřimský kros.

Za poměrně chladného počasí se sešlo na startu celkem 459 běžců, mezi nimi mělo dobré zastoupení i Břeclavsko. V kategorii nad 50 let vybojoval František Kolínek z Perné vítězství, když na trati 8.800 m dosáhl času 40:17 minut. Ve stejné kategorii na 33. místě skončil Milan Orth z Irish Pubu Břeclav časem 59:50 minut.

Dobře si vedla i Kateřina Doubková z Perné, která v kategorii žen nad 35 let doběhla na druhém místě, když dosáhla času 22:24 minut na trati dlouhé 4.800 m. V mužích potvrdil svoji formu Vlastimil Lysák z Mikulova 9. místem, když dosáhl času 35:52 minut, na 24. místě byl Martin Vintrlík z Křepic (39:42), na 50. místě skončil Lubomír Macek z Břeclavi (43:30).

TUŘANY – Běžci Břeclavska budou podle pranostiky pilní po celý rok. Již první den roku 2015 velmi dobře zahájili letošní běžeckou sezonu na  Tuřanském novoročním půlmaratonu.

Vlastimil Lysák z Mikulova skončil celkově třetí, když zaběhl čas 1:18:20 na trati dlouhé více než 21 kilometrů. Tímto časem se zařadil na páté místo historických tabulek Břeclavska. Mezi běžci nad 60 let skončil František Hlavsa z Pohořelic na 12. místě časem 1:56:55 hodin, Milan Orth z Břeclavi byl mezi padesátníkyna 25. místě výkonem 1:59:34 hodin.

SENICA – Ve slovenské Senici uspořádali již 29. ročník Silvestrovského běhu, který se běžel za osmistupňového mrazu na trati 5,5 kilometru. Z Břeclavska se zúčastnil jediný závodník – v kategorii nad 60 let Vladimír Novák z Ladanu Moravská NováVes, který skončil na 5. místě časem 26:58 minut.