Kolínek jednou vyhrál, podruhé byl druhý

Kolínek vyhrál Veletržní desítku

BRNO (Lk) – První ročník Veletržní desítky v běhu městem uspořádali v Brně. Hned v prvním ročníku se sešlo 354 startujících. Pěkného úspěchu dosáhl bežec z Perné Franišek Kolínek, který vyhrál kategorii nad 50 let časem 38:09 minut. V kategorii nad 40 let doběhl Libor Odvářka z Hustopečí na 25. místě za 45:26 minut, Ladislav Žák z Perné byl ve stejné kategorii 44. za 53:01 minut. Mezi běžci nad 60 let skončil Kříž z Valtic na čtvrtém místě časem 52:00 minut.

V Malackách běželi na nové trati

MALACKY (Lk) – Již 31. ročník běhu Malacká desítka připravil pro běžce překvapení. Namísto dosavadní silnice se běželo zámeckým parkem. Novou trať přišlo vyzkoušet 384 běžců z ČR, Slovenska, Polska, Norska a Slovinska. Celkem se běželo v 25 kategoriích. Závodníci z Břeclavska startovali většinou mezi dospělými. V mužích skončil Martin Daneš z klubu Lvi Břeclav na 36. místě v čase 43:57 minut. Mezi běžci do 40 let si vedl nejlépe Marek Baják ze Sokola Velké Bílovice v čase 40:37 minut. V kategorii do 50 let doběhl 19. Milan Orth z Břeclavi za 53:18 minut. Ve veteránech do 60 let obsadil osmé místo Vladimír Novák z Moravské Nové Vsi za 55:09 minut. Konečně mezi nejstaršími do 65 let skončil na sedmém místě František Kubíček z Relaxu Dobré Pole za 51:55, o jedno místo zpět byl František Kovařík z Břeclavi za 54:57 minut.

Kolínek byl druhý v Úpici

ÚPICE (Lk) – Posledním závodem letošního běžeckého Českého poháru byl Běh Dlouhými záhony, který měřil 6,6 kilometru. V kategorii nad 50 let obsadil František Kolínek druhé místo v čase 30:40 minut.

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …