Kola se kradou z nosičů aut, před obchody i z koláren

BŘECLAV, HODONÍN, ZNOJMO: Zloději se zaměřují na drahá kola i elektrokola.

První zářijový víkend znepříjemnili zloději hned několika cyklistům. Na Hodonínsku došlo ke třem krádežím. V Mutěnicích si neznámý lapka vyhlédl jízdní kola upevněná na nosiči auta. Nejenže majitele okradl o pánské i dámské jízdní kolo, ale navíc značkový nosič ještě poškodil. Zanechal po sobě škodu v hodnotě 120 tisíc korun. V obci Svatobořice Mistřín někdo ukradl během chvíle před obchodem ponechané uzamčené elektrokolo. Škoda přesahuje 70 tisíc korun. Ve stejné obci se zloděj ještě zaměřil na držáky kol. Ze tří vozidel ukradl po překonání zámku závěsná zařízení na jízdní kola a u čtvrtého vozidla poškodil zámek na úložném boxu, který měl majitel připevněný na vozidle. Zanechal po sobě bezmála sedmnácti tisícovou škodu.

Bohužel ani v kempech nejsou bicykly, byť je mají majitelé zabezpečeny zámkem, před zloději chráněny. Například v kempu u Břeclavi ukradl neznámý nenechavec přes noc dvě pánská horská jízdní kola v hodnotě přes 25 tisíc korun. Jejich majitelé je měli přivázané k zábradlí chatky. I společné kolárny bývají někdy problém, jak ukazuje znojemský případ. O víkendu se tam z kolárny penzionu ztratilo pánské horské jízdní kolo v hodnotě asi 30 tisíc korun.

Jak je vidět, kola jsou pro zloděje velkým lákadlem, zvláště v letních měsících. Pokud jedeme na vyjížďku je jedinou obranou před zloději mít kolo neustále na očích nebo si navzájem bicykly hlídat. Přes noc bychom měli kolo umístit tak, aby nebylo viditelné, do uzavřených prostor. Samozřejmě ani to však není stoprocentní ochrana.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Odhalení pomníku pilota J. Broučka

BŘECLAV / ulice U Tržiště, Břeclav a kino Koruna 13. 7. 2024 16:00 – 18:00 …