Samotný křest. Zprava:Fr.Pafkovič, M.Šefara, M.Chromý, ing.L.Krátký Foto"Frankr

Kniha z historie břeclavských veslařů se křtila vodou z Dyje

Břeclav – Včera v podvečer se uskutečnil v areálu Slováckého veslařského klubu, v hospodě Na Kovárně, křest nové knihy Michala Šefary Nezlomná galéra. Kniha se může stát hezkým vánočním dárkem nejen pro příznivce břeclavského veslování, ale i milovníky historie.

Křtilo se , tak jak je u břeclavských veslařů zvykem, vodou z Dyje a kmotrů bylo hned několik. Kromě autora knihy Michala Šefary, to byl spisovatel a autor úvodu Jan Kostrhun, předseda SVK František Pafkovič, starosta Břeclavi ing. Pavel Dominik, zástupce vydavatele knihy firmy Europrinty Miroslav Chromý a v neposlední řadě duchovní autor projektu ing. Luboš Krátký. Na Kovárně bylo plno a autory jistě potěšilo, že se křtu zúčastnilo mnoho starších členů SVK a bývalých břeclavských veslařských legend, kteří mohli posedět a zavzpomínat.

Nezlomná galéra je příběh, ve kterém autor Michal Šefara volně zpracovává motivy skutečných událostí, v nichž se prolíná historie břeclavského Slováckého veslařského klubu v období první republiky a jeho nejslavnější veslařské osmy s válečnými osudy dvou jejích členů Františka Kobzíka a Františka Kšíra a trenéra Karla Helfgotta. Je to příběh o skutečných událostech a o lidech, kteří stáli u zrodu klubu, zasloužili se o jeho následné úspěšné období a o slávu, jež vzešla z obyčejného lidského nadšení a usilovné práce. Je to příběh sportovců, kteří se nebáli bojovat – jak na sportovním kolbišti, tak proti vzrůstajícímu zlu nacismu. Příběh sportovců, kteří žili v nelítostné době, a přesto se nenechali zlomit.

Autor: Michal Šefara, MOC cena: 150 Kč, Vydala firma EUROPRINTY. Knihu můžete zakoupit pouze v Břeclavi na dvou místech: knihkupectví Ivo Vašíček, Sady 28.října 17 nebo ve firmě Europrinty, ul. 17.listopadu 48/28

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …