Kluk Puk Jakuba Voráčka zvítězil

Kluk Puk, symbol nadace Jakuba Voráčka, porazil v Mikulově nejen ostatní týmy, ale především sám sebe. Na konto nadace získal téměř o čtvrt milionu více, než v loňském ročníku charitativního fotbalového turnaje. Akce Hokejky pro Kluka Puka, která se konala v sobotu 24. 6. 2017 v Mikulově, získala pro pacienty s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS) celkem 1 209 814 Kč. Výsledná částka je součtem příspěvků diváků na hřišti FC Pálava a večerní dražby.

Turnajem provedla hosty ve sluncem rozpáleném Mikulově Karolína Gudasová, zápasy týmů komentoval Pavel Nečas.

Turnaj čtyř týmu odstartovaly bubny TAM TAM BATUCADA a oficiálního zahájení se ujal Jakub Voráček se svojí sestrou Petrou Klausovou a Rostislavem Koštialem, starostou města Mikulov, který převzal nad akcí záštitu. „Celý odpoledne bylo úžasný a přišli fajn lidi, aby pomohli pacientům s RS. Kluci, kamarádi, kteří nadaci podporují už od začátku, se utkali se Zbrojovkou Brno, Real Top Praha a Zlatým týmem,“ shrnuje Jakub Voráček.

Na trávníku a při autogramiádách se sešla řada známých jmen: Jakub Voráček, Dominik Hašek, David Pastrňák, Michal Neuvirth, Petr Mrázek, Tomáš Ujfaluši, Jiří Tlustý, Petr Švancara, Radek Smoleňák, Libor Procházka, Jiří Jarošík, Ondřej Pavelec, Michal Kempný, Jan Koukal, Martin Fenin, Marek Jankulovski, Jaromír Látal, Zdeněk Eichman, Petr Tatíček, František Ptáček, Marek Heinz, Jan Hruška, Vojtěch Němec, Josef Hron, Daniel Břežný, Vladimír Michal, Petr Maléř, Zdeněk Cihlář, Pavel Slezák, David Šural, Richard Dostálek, Svatopluk Habanec, Zdeněk Valnoha, Libor Došek, Petr Došek, Pavel Šustr, David Suchařípa, Vlastimil Vidlička, Jaromír Bosák, Radek Bejbl, Jakub Štáfek, Leoš Noha, Jan Rajnoch, Vojtěch Nouzák, Jakub Štefek, Daniel Pudil, Petr Mainer a mnoho dalších.

Originální pohár z dílny uměleckých sklářů Václava Sobotky a Pavel Fíli si nakonec na Kladno odvezl tým Nadace Jakuba Voráčka. Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal David Suchařípa.

Součástí akce byl také stánek eReS týmu ČR, kde si lidé mohli díky speciálnímu obleku vyzkoušet, jak se cítí člověk s „ereskou“ a také se dozvědět od fyzioterapeuta Sanatorií Klimkovice, jak správně rehabilitovat a jaké sportovní aktivity jsou pro nás pacienty vhodné.
V rámci doprovodného programu se děti účastnily sportovních disciplín a po celý den probíhaly ukázky práce Policie ČR, záchranky a hasičů.

„Když jsme sečetli výtěžek na mikulovském hřišti – 609 714 Kč, tak mě to strašně dojalo. A když se částka díky večerní dražbě téměř zdvojnásobila, byl to neuvěřitelný pocit. Moc děkuji všem, kterým vděčíme za tento úspěch. Divákům, hráčům, Českým miss, které i letos prodávaly velmi úspěšně tombolenky, městu Mikulov, našim partnerům, dražitelům a také dobrovolníkům. Těšíme se, že se v Mikulově opět sejdeme na Hokejkách pro Kluka Puka 2018“, říká Petra Klausová.
Tereza Typoltová

Zdroj: www.mikulov.cz, foto: Nadace Jakuba Voráčka

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …