Kluci v 1. kole MČR úspěšní, holkám sezóna skončila

BŘECLAV / Lokomotiva Břeclav / volejbal

Už v pátek 20. dubna se vydala naše žákovská družstva na 1. kolo Mistrovství ČR žactva. Naši žáci, kteří si tuto účast vybojovali 1. místem v kraji, se vydali do Kolína, děvčata, postoupivší z krajského 3. místa, měla své kolo v Rychnově n. Kněžnou.

Věřili jsme, že oba týmy se mohou probojovat mezi šestnáct nejlepších družstev v České republice, která se ve druhém kole MČR utkají o mistrovský titul v kategorii staršího žactva. Oba týmy v posledních týdnech sužovaly nemoci hlavních hráčů, ale doufali jsme, že touha uspět na vrcholné akci všechny postaví na nohy.

Jak známo, hoši mají touhu po vítězství větší, a to se také projevilo. Přestože byli někteří kluci po nemoci a něměli dostatečně natrénováno, v důležitých zápasech všichni společně zapli a hráli na 100%. Po nádherných a bojovných zápasech obsadili v šestičlenné skupině skvělé třetí místo, když před ně se dostali jen České Budějovice a Kolín – bašty chlapeckého volejbalu. Břeclavští žáci se tímto umístěním dokázali probojovat do finálového druhého kola MČR, které se bude konat 4.-6. května v Hradci Králové.

Fotky z MČR žáků zde.

Naše žákyně předvedli ve svém 1. kole MČR pravý opak. Na jejich hře byla znát únava z dlouhé a náročné sezóny a nechuť bojovat sama se sebou, natož pak se soupeřem. Vždy jen v krátkých úsecích setů došlo k dočasnému vzepjetí sil, které ale bylo záhy vystřídáno sérií nepřesností a návratem do letargie. Po posledním nedělním zápase se děvčatům zjevně ulevilo, že už mají po sezóně a mohou odjet domů.

Před sebou máme tedy necelé dva týdny přípravy kluků na absolutní vrchol letošní sezóny a v pátek 4. 5. hurá do Hradce. Držte nám pěsti, kluci si to svými výkony určitě zaslouží!!!

Fotky z MČR žákyň zde.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …