Klavírní kurzy v Mikulově budou již po sedmnácté

MIKULOV

Srpen je měsícem prázdnin a dovolených. Základní umělecká škola v Mikulově však otevírá dveře dokořán. Druhá polovina srpna totiž již tradičně pro mikulovskou ZUŠ znamená Klavírní kurzy s podtitulem „Audaces fortuna iuvat“ (odvážným štěstí přeje). V týdnu od 19. do 26. srpna proběhne jejich 17. ročník.

Pořadatelem kurzů je občanské sdružení Klavírní kurzy Mikulov pod záštitou a za finanční podpory města Mikulov, Jihomoravského kraje a Filharmonie Brno.

„Těší nás, že si mikulovské klavírní kurzy za dobu své existence vydobyly a uhájily prestižní místo na mapě vzdělávacích uměleckých aktivit. A letošní ročník bude opět plný krásné hudby a také koncertů pro veřejnost,“ řekla organizátorka Lucie Halíček Czajkowská.

Kurzy jsou určeny pro studenty základních a středních uměleckých škol, setkávají se zde hudbymilovní amatéři i budoucí profesionálové. Setkání v Mikulově je rovněž příležitostí pro další sebevzdělávání pedagogů klavírní hry základních uměleckých škol.

Pro mikulovskou veřejnost bude nepochybně atraktivní nabídka koncertů, které v rámci kurzů proběhnou. V sobotu 20. srpna se v 19 hodin v hlavním sále mikulovského zámku rozezní klavírní recitál Marka Kozáka, vynikajícího českého pianisty, historicky nejúspěšnějšího českého účastníka Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě. V programu zazní skladby F. Chopina a S. Rachmaninova.

V úterý 23. srpna v tentýž čas opět na zámku bude komorní večer pěvkyně Evy Dřízgové-Jirušové za klavírního doprovodu Michala Bárty. Zazní skladby A. Dvořáka, B. Smetany, L. Janáčka, P. I. Čajkovského a E. Drigy. Ve středu 24. srpna v 19 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy Mikulov bude klavírní improvizace účastníků kurzů na téma „Improvizace nejen v grotesce“. Ve čtvrtek 25. srpna opět na zámku, tentokrát však v 18 hodin se představí při slavnostním koncertu všichni účastníci klavírních kurzů. A v pátek 26. srpna od 13.30 hodin bude v koncertním sále ZUŠ Mikulov odpolední matiné.

„Mikulovské klavírní kurzy přináší mladým klavíristům nejen možnost dalšího rozšíření jejich hudebních dovedností a poznatků, ale i konfrontaci jejich výkonů na koncertech a při výuce, která je přístupná ostatním aktivním a pasivním účastníkům kurzů,“ doplnila Lucie Halíček Czajkowská.
Jitka Sobotková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …