Kino Koruna nabízí Alenku v říši divů i Rybovu Českou mši vánoční

BŘECLAV – Kino Koruna se zapojilo do unikátního projektu, který potěší všechny milovníky divadla.

Na plátně kina mohou návštěvníci sledovat přenosy divadelních představení  ze slavných světových scén ve špičkové HD obrazové kvalitě a prostorovém zvuku. V sezoně 2014-15 se projekt Balet v kině soustředí na okouzlující repertoár Královského baletu v Londýně. Právě tato vyhlášená scéna přitahuje dnešní absolutní špičku včetně jmen jako primabalerína Natalia Osipova, tanečník a choreograf Carlos Acosta, anebo tvůrčí génius Christopher Wheeldon.

V úterý 16. prosince ve 20.15 nabídne kino Koruna celovečerní balet Christophera Wheeldona Alenka v říši divů, který vychází z pohádkové knihy Lewise Carrolla. Je to bizarní vyprávění se snadno rozpoznatelnými postavami stepujícího Kloboučníka, popudlivého Bílého králíčka a vždy špatně naloženou Srdcovou královnou. Wheeldon vytvořil spolu se skladatelem Jobym Talbotem a scénickým výtvarníkem Bobem Crowleyem pravý rodinný balet v duchu tolik milovaného klasického Carrollova díla pro děti.  Vstupné je 250 korun.

Na sobotu 20. prosince připravilo kino Koruna další hudební lahůdku – od 14.45 zde můžete sledovat v přímém přenosu z pražského Rudolfina Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby v podání České filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem. I tentokrát zaplatíte za vstupenku 250 korun.

Missa pastoralis bohemica neboli Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby se stala nedílnou součástí českých Vánoc. Jednoduchý text o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám zhudebnil rožmitálský kantor v roce 1796, ve své relativně nejšťastnější životní periodě. Skladba pro svou prostotu i radostnou a svěží atmosféru byla a stále je srozumitelná a přístupná širokému obecenstvu. Koncert završí první řada slavných Slovanských tanců Antonína Dvořáka.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …