foto: berkoss.rajce.idnes.cz

Karel Křivánek nehodlá zahálet ani v důchodu

BŘECLAV – Výtvarník a spisovatel Karel Křivánek ukončí za pár dnů své působení v městském muzeu a galerii Břeclav a půjde na zasloužený odpočinek. V jeho případě však bude tento odpočinek velmi aktivní.

Opravdu se z vás stane důchodce?

I pro mě nastane den D – půjdu definitivně do důchodu. Budu ale dál pokračovat ve svých aktivitách výtvarných i literárních – to znamená psaní textů odborných i literárních, fejetonů a tak dále. Budu dál malovat, ilustrovat a kreslit své „ptákoviny“. Chtěl bych také zkusit uspořádat letní výtvarné dílny, takový mini plenér.

 Na co budou tyto dílny zaměřené?

Chtěl bych pomocí základů kresby tužkou, uhlem, rudkou, pastelem, akvarelem se posléze dostat až k finálnímu obrazu, akrylu na plátně. Tedy dostat se od základní kresby až k barvě. Bylo by to určeno pro zájemce širokého věkového rozpětí – od dětí až po důchodce.

 I pro úplné začátečníky?

Ano. Zájemci se mohou přihlásit už teď na mém telefonu 775 326 368. Nepočítám s žádnými davy. Spíš s malou skupinkou osmi až deseti lidí.

A jaké máte další plány?

Na podzim bych si chtěl otevřít výtvarný ateliér zaměřený na kresbu, malbu a grafiku, pro malou skupinu lidí, kde bychom pokračovali v tom výtvarném procesu od kresby, malby ke grafice. Budu nabízet zájemcům také přípravu na přijímací zkoušky na výtvarných školách středních i vysokých. Samozřejmě se chci soustavně věnovat koštování dobrých vín, zalévání zahrádky a koupání ve volných tocích.

Otočené Změněná velikost Otočené DSC_3216

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …