Karel Bečka povede fotbalisty MSK Břeclav i v nadcházející sezoně. Foto: Jaroslav Hýbner

Karel Bečka zůstává u áčka MSK Břeclav

BŘECLAV – Po sérii změn ve vedení fotbalového oddílu MSK Břeclav se stal trenérem třetiligového áčka mužů Karel Bečka, do té doby šéftrenér žactva MSK. Družstvo, kterému hrozil sestup do divize, převzal pět kol před koncem a soutěž se podařilo zachránit. Vedení mužstva bude mít na starosti i v sezoně následující.

 Jaký byl váš první dojem při převzetí mužstva?

Změnil se herní systém a bylo třeba dostat hráče do psychické pohody, vrátit jim ztracenou sebedůvěru.

 Kdy nastal zlom v boji o záchranu ve 3. lize?

Ve Zlíně v zápase s béčkem Fastavu. Hráli jsme dobře, jen neproměněné šance a taktická chyba v závěru zápasu nás připravily o bodový zisk. Zlepšený výkon se projevil v následných výhrách doma se Slováckem B a v Zábřehu. Kolo před koncem jsme tak již měli záchranu jistou.

Spolupracoval jste s dalšími trenéry v MSK?

Kvalitně jsme spolupracovali s Liborem Snopkem a Jožkou Jíravou, každý z nás se snažil pro záchranu dle svých možností a schopností udělat vše.

Kádr áčka mužů MSK se v závěru soutěže pozměnil…

Když jsem tým převzal, již v něm nebyli Frátrič a Brunovský a kvůli vypršení platnosti víza musel domů Morozov. Na druhé straně dostali větší prostor Dan Netopilík, Jan Hloch, David Kočiš a další, kteří nezklamali a je jen na nich, jak se poperou o místo v základní sestavě pro sezonu 2014/15.

 Měla na záchranu vliv příznivá atmosféra v mužstvu?

Jaká byla atmosféra před mým příchodem k mužstvu nevím, ale postupem času si hráči začali více věřit a pokud jim síly stačily, odváděli na hřišti maximum.

Jak se bude formovat áčko MSK do nové sezony?

Snažíme se, aby páteř mužstva zůstala, s každým hráčem z kádru jsme jednali. Snažíme se i o posílení, hlavně v útočné fázi. Dát jen pětadvacet branek v sezoně je žalostně málo. Do přípravy zařadíme i hráče, kteří jsou u nás na hostování a hráče, kteří vycházejí z našeho dorostu.

 S kým budete v nové sezoně spolupracovat?

Mými asistenty budou Libor Snopek a Ivan Dvořák mladší. U Ivana je to logické, protože on bude od nové sezony hlavním trenérem béčka mužů, ale i Libor Snopek bude mít více pravomocí. Nechci, aby asistenti byli jen „nosiči kuželů“ při tréninku. Letní příprava áčka mužů začala 1. července, trénovat budeme na Slovanu, protože na hlavním hřišti probíhá rekonstrukce travnaté plochy.

Jaký je zápasový program na nejbližší týdny?

Již 20. července vstupujeme v Mutěnicích do předkola Českého poháru a v případě postupu bychom již 26. července hráli doma s Velkým Meziříčím. Moravskoslezská fotbalová liga pro nás začne 10. srpna domácí zápasem s Vyškovem. Už 5. července začne série přípravných zápasů v Lanžhotě (v 17 hodin), 9. července budeme hrát v Bratislavě s juniorkou Slovanu, 16. července budeme hostit Dunajskou Lužnou, 23. července Blansko, 30.července Hodonín a generálkou na 3. ligu bude 3. srpna přátelský zápas v Rosicích.

 

Jaroslav Hýbner

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …