Kapela Neřež vzpomněla koncertem na Zuzanu Navarovou

Hustopeče – Po svatováclavských slavnostech  v Břeclavi písně Zuzany Navarové zněly i ve společenském domě v Hustopečích v sobotu 27. září. V podání kapely Neřež a slovenské zpěvačky Katky Koščové si je přišlo poslechnout na šest desítek lidí.

„Vzpomínáme 10. výročí, co nás předčasně opustila Zuzana Navarová. Chceme ji připomenout. Když zpíváme její písničky, jako by žila dál. Hrajeme Tisíc dnů mezi námi, Já s tebou žít nebudu, Za poledne a takové úplně klasické písničky od Neřež. Dnes jsme ale třeba zařadili úplně neznámou písničku Zuzany Navarové, kterou napsala v 16ti letech jako holka na gymnáziu,“ rozpovídal se po koncertě Zdeněk Vřešťál z kapely Neřež.

„Se Zuzanou byla velikánská sranda. Byla přísná, až sarkastická, nikomu neodpustila lidskou blbost. Ale byla senzační ženská, senzační člověk,“ pokračoval Vřešťál.

Kapela Neřež koncertovala společně se slovenskou zpěvačkou Katkou Koščovou, která v roce 2005 vyhrála soutěž Slovensko hledá Superstar.

„Spojil nás organizátor jednoho slovenského folkového festivalu. Byla jsem nadšená, když to navrhl. Strašně mě to baví. Vyrostla jsem na Nerez, měla jsem je velmi ráda. Je to pro mě velkou ctí, že můžu zpívat ty krásné písničky, které napsala Zuzana spolu se Zdenkem,“ vzpomněla na začátky spolupráce Koščová.

Pro kapelu Neřež to byl v Hustopečích ten den už druhý koncert. Přesto na nich únava nebyla znát. Pro 60 posluchačů připravili příjemný večer. V současné době připravuje kapela Neřež swingově laděné CD s kapelou Melody Makers a slyšet ji mohou posluchači i v televizním seriálu Vinaři, pro který dělají hudbu.

neřež hust1 neřež hust

(Text: Jana Rozková, Foto: Michal Daněk)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …