Kam za vínem? Začínají vinobraní.

Mikulov 12. – 14. září

Národní soutěž vín – Mikulovská podoblast

Místo: sál mikulovského zámku

Výstava vín s názvem Národní soutěž vín – Mikulovská podoblast se koná v Mikulově.  Degustace více než 400 vzorků vín mikulovské podoblasti, která se ucházejí o titul Salonu vín ČR ve Valticích. K poslechu bude hrát cimbálová muzika. Přichystáno bude i drobné občerstvení.

 Mikulov 12. – 14. září

Pálavské vinobraní

Místo: Náměstí, amfiteátr, zámek, zámecká zahrada, ul. Kapucínská

V Mikulově se koná Pálavské vinobraní, festival vín, gastronomie a kultury s dlouhou tradicí, prestižní vinařskou soutěží, exkluzivním uměleckým programem, který se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu. Mikulov věnuje akci velkorysý prostor – vinobraní probíhá na historickém náměstí, v Kapucínské ulici, na zámku a zámecké zahradě, na Kozím hrádku, Svatém kopečku a přírodním Amfiteátru. Pravidelně se koná historický průvod, tradice Moravy připomínají vystoupení národopisných souborů a široké publikum jistě ocení řadu populárních hudebních interpretů. Samozřejmostí jsou stánky s vínem, lahodným burčákem a nejrůznějšími kulinářskými specialitami.

 

Valtice 12. – 13. září

Dýňobraní

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská 34

Dýňobraní, tradiční akce nadcházejícího podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu, se koná ve Valticích. Návštěvníci uvidí stovky dýní, dýňový jarmark, Miss Dýňobraní, vyřezávání a zdobení dýní, soutěže pro děti a ochutnají dýňové speciality. K poslechu zahraje cimbálová muzika a žízeň uhasí burčáky z Burčákomatů.

 

Velké Pavlovice 12. – 13. září

Vinobraní

Místo: sokolovna a okolí sýpky

Ve Velkých Pavlovicích se koná tradiční vinařská slavnost Velkopavlovické vinobraní s bohatým celodenním kulturním programem, na kterém je krojovaný průvod městem, jarmark, prodej vína a burčáku, hudba, tanec a zpěv. Začátek akce je v 10 hodin.

 

12. – 14. září

Místo:      sokolovna a areál u Sýpky

Ve Velkých Pavlovicích se koná Zemědělská výstava Dary jižní Moravy, regionální výstava místních produktů a zemědělské výroby. Začátek výstavy je v 10 hodin.

 

Němčičky 13. září

Cyklomaraton

Místo: areál koupaliště TJ Sokol Němčičky

Všichni milovníci sportu, vína, burčáku a zábavy jsou zváni na Cyklomaraton v Němčičkách. Zájemci si mohou přijet zazávodit na horských kolech do Modrých Hor a ochutnat místní vína a burčáky. Večer se koná zábava pro všechny. Grilování, sele, občerstvení a hudba jsou zajištěny. Začátek akce je již v 8 hodin.

 

 

Dolní Dunajovice 13. září

Dunajovické vinobraní

Místo: taneční parket na náměstí

V Dolních Dunajovicích se pořádá obnovené tradiční Dunajovické vinobraní. V rámci bohatého doprovodného programu je ochutnávka vín, burčák a občerstvení formou moravské zabíjačky a místních specialit.

 

Moravská Nová Ves 13. září

Ochutnávku vín odrůdy Cabernet Moravia

Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny příznivce, milovníky vína i vinaře na Ochutnávku vín odrůdy Cabernet Moravia. Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, krojovaný průvod obcí, v mnoha otevřených sklepech pravý burčák, víno a občerstvení včetně krajových specialit. Ochutnávka se koná v době od 12 do 22 hodin v autentických prostorách sklepních uliček Výmol a Zátiší.

Vinobraní v Moravské Nové Vsi

Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

Tradiční slavnost Vinobraní v Moravské Nové Vsi bude zahájena krojovaným průvodem obcí ve 14 hodin. Bohatý kulturní program v malebných sklepních uličkách Výmol a Zátiší začne Otevíráním hory, kde se představí domácí mužský a ženský sbor, FS Jatelinka a Jatelinečka se svou cimbálovou muzikou a Slovácký krůžek. Během celého dne vystoupí folklorní soubory, mužské i ženské sbory, cimbálovky a další. Pro milovníky vína připravil místní vinařský spolek ochutnávku vín odrůdy Cabernet Moravia. Nabízeny budou různé krajové speciality a dobré víno nebo burčák si můžou návštěvníci dát v kterémkoliv z otevřených sklepů.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …