Kam za vínem? Svatomartinské slavnosti s dobrým vínem i husičkou

Slavnost mladých vín

Vinařství u Kapličky v Zaječí zve 7. a 8. listopadu na ochutnávku svých vín z letošního ročníku a na skvělé gurmánské menu v restauraci Retrogril.

 Svatomartinský Mikulov

Svatomartinský Mikulov založil novou a stále populárnější tradici festivalu, na němž se prezentují vína nového ročníku, nabízí řada husích specialit, ale také jsou to dny zábavy a kultury. Letos se uskuteční od 7. do 16. listopadu. Náměstí zaplní řemeslný jarmark a dobově pojatý umělecký program připomene časy potulných kejklířů a komediantů. V programu se během slavností objeví i několik pohádek a historických představení pro děti. Mikulovské restaurace, vinotéky a hotely nabídnou speciální svatomartinská menu a ochutnávky mladých a Svatomartinských vín. Během svatomartinských oslav budou mimořádně zpřístupněny historické památky.

Eat Art Gallery od 6. do 16. listopadu. MARTINSKÉ HODY

Husí a kačení dobrůtky a Svatomartinská vína.

 

 Výstava archivních vín

Vinaři z Vranovic zvou v sobotu 8. listopadu do sál domu pro senior na tradiční výstavu archivních vín. Začátek ve 14 hodin, ke zpěvu a poslechu zahraje cimbálová muzika.

 

 Podzimní otevřené sklepy v Moravské

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína v sobotu 8. listopadu do autentických prostor sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi k návštěvě přibližně 25 otevřených vinných sklepů, v nichž bude připravena ochutnávka mladých i starších vín.

 

Putování za mladým vínem v Bořeticích

Putování za mladým vínem zahájí v sobotu 8. listopadu nástup vlády a hymna Svobodné spolkové republiky Kraví hora. Po zakoupení vstupenky a obdržení mapky a pokynů následuje volná degustace u vinařů ve sklepech označených vlajkou SSRKH. Akce se bude konat od 11 do 18 hodin.

 

Svatomartinský přípitek v Lednici

V letošním roce poputuje podruhé Svatomartinský stan s víny výrobců z Lednicko–valtického areálu a zakotví v Lednici, kde 11. 11. od 11.00 hod. zacinkají skleničky s novým vínem. Svatomartinská a mladá letošní vína spolu s husími dobrotami a cimbálovou muzikou dokreslí romantiku a tradici svátku.

 

LEDNICE      Zámecký hotel od 7. do 9. listopadu.

SVATOMARTINSKÁ HUSA s poslechem cimbálové muziky

 

Svatomartinské oslavy ve Valtickém Podzemí

Slavnostní přípitek prvním letošním vínem a svatomartinské speciality Valtického Podzemí na vás čekají 11. 11. v 11 hodin 11 minut.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …