Kam za vínem, burčákem, na vinobraní, ……. s Mercedesem !

 Hudbobraní & Burčáky                                                                                                                                                               Tradiční podzimní akce s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu se ve Valtickém Podzemí uskuteční 26.- 27. září. Připraven je festival hudebních skupin různých žánrů regionu LVA, burčáky z burčákomatů, vína z Lednicko-valtického areálu a vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů.

Retro vinobraní a mistrovství světa ve sběru hroznů
Retro vinobraní a mistrovství světa ve sběru hroznů se uskuteční v sobotu 27. září ve Valticích. Jedinečná a zřejmě i jediná akce svého druhu začne v 8.30 hodin velkou údernickou brigádou v retro stylu. Na vinici se členové soutěžních družstev vydají v otevřených vozech tažených traktorem za zpěvu budovatelských písní, posilněni burčákem. Více na www.vsvaltice.cz

Šakvické ďůrkobraní
Druhý ročník Šakvického ďůrkobraní je tady! Návštěvníci budou putovat po sklípcích malovinařů a ochutnávat vzorky burčáků v sobotu 27. září od 13 hodin. Start je u Obecního úřadu Šakvice. Vstupné 250 Kč. Od 20 hodin navazuje Podzimní burčáková zábava na place za Sokolovnou.

Sedlecké vinobraní
V sobotu 27. září se v areálu ZD Sedlec uskuteční Sedlecké vinobraní. Kromě již široké nabídky vín uvidí návštěvníci ukázku lisování hroznů na tradičním lisu, do které se můžou i sami zapojit, a následný prodej čerstvého vinného moštu. Po celý den se bude prodávat burčák z místních hroznů a spousta gastronomických specialit. K příjemné náladě přispěje cimbálová muzika. Vstup je zdarma.

Václavský burčákový pochod v Moravské
Projděte si v sobotu 27. září označené vinice kolem Moravské Nové Vsi. Pochod povede do sklepní lokality Výmol, kde bude odpolední program. Začátek akce v 10 hodin a ukončení v cca 18 hodin. Zábavná forma putování mezi vinicemi je určena pro akční milovníky vína a burčáku.

Zámecký košt vín a burčáků ve Valticích
Vinné sklepy Valtice zvou v sobotu 27. září od 15.30 na prohlídku provozu při zpracování hroznů a chutnání moštu, burčáků a mladých vín, od 18.30 začne ochutnávka vín ze sortimentu vinařství. Více na www.vsvaltice.cz

10. Vinobraní s Mercedesy v Kurdějově                                                                                                                            Mercedes Benz klub České republiky ve spolupráci s KHV Praha v UAMK zve všechny milovníky historických i současných vozů do Kurdějova, kde se bude konat již 10. ročník setkání Vinobraní s Mercedesy. V sobotu 27. září 2014 budou vyrážet všechny vozy v 10.00 od Hotelu Kurdějov na rallye s plněním zajímavých úkolů a mezi 12.00 a 12.30 projedou mercedesy přes Hustopečské náměstí.

Vinobraní_s_Mercedesy_20141

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …