Kam za vínem a dobrým jídlem ?

HODOVÉ TÚLÁNÍ

BULHARY – Spolek vinařů z Bulhar zve v pátek 22. srpna na 6. ročník Hodového túlání po Pulgárských sklepech, které se uskuteční od 11 do 20 hodin. Vstupné 450 Kč zahrnuje možnost volné degustace minimálně pěti vzorků v každém z desíti účastnících se vinařství, degustační sousto, poukázku na odběr vína v hodnotě 100 korun dle svého výběru a skleničku s potiskem jako suvenýr. Akce se koná při tradiční slavnosti hodů, návštěvníci si tak mohou požitek z vína obohatit i o bujaré folklorní veselí.

 

SWINGOVÁNÍ S RŮŽOVÝM

NĚMČIČKY – V Němčičkách se v sobotu 23. srpna uskuteční Swingování s rosé víny aneb taneční škola a večer swingu s ochutnávkou rosé i jiných vín. Od 17 hodin začíná škola swingu a od 19 hodin taneční večer swingu s živou kapelou Django Jet.

 

TOUR DE VINOHRAD

MIKULČICE – Poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami zvaný Tour de vinohrad proběhne ve čtvrtek 21.srpna v Mikulčicích. Návštěvníci budou mít příležitost vidět sklepní uličky a původní, dosud turisty neodhalené viniční tratě, dále navštívit muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích a na závěr ochutnat špičková vína v archivním sklepě. Akce začíná od 18 hodin. Více na www.vinobartonik.cz/tour-de-vinohrad

 

TÝDEN S PINOT GRIS

PAVLOV – Hotel Pavlov zve na Týden s Pinot gris. Každý letní týden je v Pavlově věnovaný jinému odrůdovému vínu. Milovníci vína mají možnost ochutnávat vína od pěti různých vinařů z Pavlova. V nabídce budou jedinečná přívlastková vína v kvalitě kabinetu, pozdního sběru nebo výběru z hroznů. Pro dokonalý zážitek je každý prázdninový týden připraveno menu s lokální specialitou, které se s danou odrůdou nejlépe snoubí.

 

VÝSTAVA VE SKLEPĚ

BOŘETICE – Výstava o Svobodné spolkové republice Kraví hora v Bořeticích probíhá od 25. dubna do 28. září každý pátek, sobotu a neděli a dále na telefonickou objednávku. Recesistické akce spojené s fungováním Svobodné spolkové republiky Kraví hora udělaly z malé vesnice na Hustopečsku pojem. Nikde jinde na Moravě v souvislosti s vínem totiž nenarazíte na pasovou povinnost při překračování hranic vinařského okrsku, na nutná razítka, o ústavě republiky a hymně nemluvě. O tom všem pojednává výstava v sídle republiky, v českém a německém jazyce, na kterou je vstup zdarma. Najdete ji ve Spolkovém sklepě č. 199 na Kraví hoře.

 

PRÁZDNINY S VINAŘEM

MIKULOV – Návštěvníky Mikulova vyhledávaná akce se dle tradice koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin. V rámci akce probíhá řízená degustace s výkladem, pro zájemce je po předchozí domluvě připravena ukázka sezonních prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

 

NEJEN ZA VÍNEM NA SVATÝ KOPEČEK

MIKULOV – Oblíbené Putování nejen za vínem po křížové cestě na Sv. kopečku se koná Ii o tomto víkendu. Putování je určeno všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Mikulovsku a současně mají zájem vidět zajímavá místa a dozvědět se více o místních tradicích a pamětihodnostech. Vychází se od vinného sklípku U Konšelů, v pátek a v sobotu v 15 hodin a v neděli ve 13 hodin, po předchozí osobní domluvě.

 

CIMBÁLKA A PODZEMÍ

VALTICE – Ve Valtickém Podzemí se i v srpnu konají každou sobotu večery s cimbálkou. Na návštěvníky čeká podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů, vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Začátek akce je ve 20 hodin.

 

 Pozvánka na Zelňačka Cup

LADNÁ  – Hostinec U Parku v Ladné zve na 4. ročník Zelňačka Cupu, který se koná v sobotu 30. srpna v parku před hospodou. Vaření začíná ve 13 hodin, ochutnávka začne od 16 hodin. Týmy se mohou přihlásit do 28. srpna v hospodě. Přijďte se pobavit a ochutnat spoustu výborných zelňaček.

 

Festival Víno bez hranic ve Valticích a Vídeňský guláš

Valtice – Ve dnech 22. až 24. srpna bude Lednicko-valtický areál patřit všem, kteří mají rádi dobré víno, dobré jídlo a dobrou hudbu jak z Moravy, tak i z Rakouska a co hlavně, dobré lidi kolem sebe.
Soutěž o nejlepší guláš vídeňského fiakristy bude probíhat právě na festivalu. Vybrané restaurace navaří dle vlastního receptu ten nejlepší guláš a hodnotící komisí budou návštěvníci akce. Originálních receptur na ten pravý vídeňský je bezesporu mnoho proto jsme zvědavi, která restaurace zvítězí v tomto klání.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …