il.foto

Kam za dobrým vínem

PRÁZDNINY S VINAŘEM

Návštěvníky Mikulova vyhledávaná akce, která se dle tradice koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin. V historické lisovně na Brněnské ulici bude připravena řízená degustace s výkladem, pro zájemce po předchozí domluvě ukázka sezonních prací ve vinici, představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

DEN OTEVŘENÝCH SKLEPŮ A ČERVENCOVÁ NOC

Vinaři z 13 sklepů v Horních a Dolních Věstonicích nabídnou svá vína v sobotu 5. července. Sklepy budou otevřeny od 9 do 19 hodin. Červencová noc začne ve 20 hodin. Návštěvníci mohou využít příjemného posezení ve vinném sklípku a projít se CHKO Pálava.

FESTIVAL SEDLECKÝCH VÍN

V sobotu 5. července bude v areálu ZD Sedlec od 10 do 24 hodin připravena ochutnávka cca 50 druhů vín – jakostních, přívlastkových, ale i ledových a slámových, gastronomické speciality, cimbálová muzika Jožky Šmukaře, Josef Laufer a skupina Genetic. Pro návštěvníky budou také otevřeny vinné sklepy v obci Sedlec k prohlídce a ochutnávce vín. Akce je vhodná i pro návštěvníky z řad rodin s dětmi, které se mohou těšit na vybavené dětské hřiště. Vstup na celou akci je zdarma.

KOLEM – HOREM – DOLEM

Již IV. ročník naučně-společenského cyklovýšlapu Kolem-Horem-Dolem aneb Po vinařských tratích na horských kolech odstartuje v sobotu 5. července v 11 hodin od Městského úřadu ve Velkých Pavlovicích. Cíl bude na rozhledně Slunečná. (délka trasy cca 25 km). Startovné 100 korun.

LETNÍ OTEVŘENÉ SKLEPY V MORAVSKÉ

Ve vinařské obci Moravská Nová Ves se všem návštěvníkům otevře v sobotu 5. července 25-30 vinných sklepů a místní vinaři nabídnou k ochutnávce nejen svěží mladá vína ročníku 2013, ale i vína starší. Akce bude zahájena v 10 hodin, předpokládané ukončení je v 19 hodin. Připraveno je občerstvení s krajovými specialitami a bohatý kulturní kulturní program s vystoupením cimbálové muziky.

OTEVŘENÉ VINNÉ SKLEPY V PŘÍTLUKÁCH

Útulná vinařská vesnička Přítluky po loňském velkém úspěchu otevírá opět své sklepy a zve všechny návštěvníky na jejich prohlídku s ochutnávkou vín v sobotu 5. července od 11 do 20 hodin. V odpoledních hodinách na návštěvníky čeká živá hudba. Po uzavření sklepů následuje doprovodný program – posezení u cimbálové muziky, taneční zábava s dechovou hudbou či zpěv mužáků. Chybět nebude ani tradiční občerstvení z udírny či grilu.

PRÁZDNINOVÉ VEČERY S CIMBÁLKOU

Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu si můžete vychutnat od 5. července každou sobotu od 20 hodin ve Valtickém Podzemí.

VÍNO V ORANŽOVÉM

Velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic zvou na letní akci Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy v sobotu 5. července. Čekají na vás otevřené sklepy v nezvyklou dobu – od 17 do 24 hodin a krásný půlnoční ohňostroj.

DEN OTEVŘENÝCH SKLEPŮ V HRUŠKÁCH

Již pojedenácté hrušečtí vinaři umožní ochutnat kvalitní vína přímo ve svých sklepích v areálu U hřiště. Putování za vínem začíná v sobotu 5. července od 10 do 19 hodin a poté je připravena i večerní zábava se skupinou Five Live. Po celou dobu akce bude zajištěna možnost občerstvení a kyvadlová doprava koňskými povozy. Odpoledne bude přímo u jednotlivých sklepů vyhrávat cimbálová muzika. Cena vstupenky činí 500 Kč a zahrnuje skleničku, propisku, katalog, bezplatnou ochutnávku vín a zároveň kupon na zakoupení vína.  Po 17. hodině bude cena snížena na 300 Kč.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …