Pondělí , 15 Červenec 2024

Kam o víkendu za dobrým vínem?

Otevřené sklepy v Březí a D. Dunajovicích
Třetí přehlídka otevřených sklepů v Březí a Dolních Dunajovicích se uskuteční o víkendu 21.-22. června. Již tradičně otevře a rádo dá ochutnat své poklady ze sklepů na 16 špičkových vinařství. Z Březí to budou Vinařství Hlaváč, Kadrnka, Kern, Kňourek a Šebesta. Z Dolních Dunajovic pak Vinařství Baláž, Bařina, Hamerník, Holec, Mlýnek, Mikros vín, Tichý, Volařík, Šoman, Šustr a Zámečník. Bohatý doprovodný program, jako tradiční hody v Březí, vystoupení pěveckých souborů mezi sklepy, večerní zábavy, cimbálové vystoupení a občerstvení jsou samozřejmostí. Každý z vinařů si také připraví své speciality k zahnání vašeho hladu.
www.sklepyotevrene.cz

Den otevřených sklepů v Týnci
V sobotu 21. 6. bude od 10.00 otevřeno asi 12 sklepů ve sklepním areálu velkého a malého Hradíštku, bude vyhrávat cimbálová muzika, občerstvení zajištěno. www.vinari-tynec.cz

S vínem pěšky i na kole
V sobotu 21. 6. je ve Valticích připravena prohlídka vinic pěšky i na kole, očima vinaře a ústy milovníka vína. Připravena je ochutnávka vín ve vinici a soutěže. Začátek v 9.30.
www.vsvaltice.cz

Noc otevřených sklepů ve Valticích
Celonoční vinařský mejdan a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů se uskuteční v sobotu 21. června a v nedělních ranních hodinách. Vína potečou proudem, připraveny budou vybrané pokrmy, cimbálová muzika bude hrát po celou noc, východ slunce přivítáte sabráží a přípitkem na Kolonádě. Začátek v 18.00.
www.valtickepodzemi.cz

Zámecký košt vín
Na zámku ve Valticích bude v sobotu 21. 6. od 16.30 ochutnávka vín ze sortimentu Vinných sklepů Valtice a řízená degustace se sommelierem v Zámeckém sklepě.
www.vsvaltice.cz

Otevřené sklepy v Novosedlích
Den otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 21. 6. od 10.00 do 20.00. Pro návštěvníky bude otevřeno 25 vinných sklepů, v nichž budou vinaři nabízet k ochutnání svá vína a místní speciality.
www.novosedelskesklepy.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …