Kam o víkendu za dobrým vínem ? Možností je hodně.

Vinařská stezka 2014

PAVLOV – 11. ročník netradiční vinařské akce Vinařská stezka 2014 v Pavlově je určen pro všechny, kteří mají rádi Pálavu, lahodná vína a dobrou zábavu. V pátek 19. září od 20 hodin proběhne degustace místních vín ve vinném sklepě Hotelu Pavlov. V sobotu od 11 do 14 hodin budou mít návštěvníci možnost ochutnat v kulturním domě v Pavlově soutěžní vína. Poté se bude od 14 do 18 hodin konat degustační soutěž, kdy soutěžící obdrží degustační lístek s plánkem a vyrazí na značenou trasu, která je provede svahy Pálavy, nádhernou přírodní rezervací kolem hradu Děvičky zpět do Pavlova. Na trase bude 12 stanovišť s ochutnávkami vín. Úkolem bude zaznamenat do degustačního lístku správný tip na odrůdu vína. Na posledním stanovišti odevzdají pořadatelům vyplněný degustační lístek a pak se již mohou těšit na slavnostní večer s rautem a kapelou.

 

Září – Valtické burčáky vaří!

VALTICE – Akce s názvem Září – Valtické burčáky vaří! se koná 19. a 20. září ve Valtickém Podzemí. Na této tradiční akci nadcházejícího podzimu se mohou hosté těšit na chlazené burčáky z Burčákomatů, krajové a sezónní speciality Valtického Podzemí, cimbálovou muziku, vína Lednicko-valtického areálu a podzimní zážitkovou vinařskou turistiku v unikátním labyrintu historických vinných sklepů.

 

Hlohovecké vinobraní

HLOHOVEC – Občanské sdružení Hlohovčané a obec Hlohovec společně zvou na 8. hlohovecké vinobraní, které se bude konat v sobotu 20. září od 15.30 hodin před místním kulturním domem. Návštěvníci se mohou těšit na originální moravský energy drink „burčák“ a vína přímo od hlohoveckých vinařů, bohatý kulturní program, atrakce pro děti a stánky se specialitami pro gurmány.

 

Národní soutěž vín

VELKÉ PAVLOVICE – V sokolovně ve Velkých Pavlovicích se bude v sobotu 20. září na Národní soutěži vín Velkopavlovické vinařské podoblasti degustovat téměř 500 vzorků vín, které se ucházejí o titul Salonu vín ČR. K poslechu bude hrát cimbálová muzika. Drobné občerstvení je zajištěno. Začátek akce je ve 14 hodin.

 

Otevřené sklepy a vinobraní v Novosedlech

NOVOSEDLY – Slavnost vinobraní a den otevřených sklepů pořádá obec Novosedly na Moravě ve spolupráci s o.s. Novosedelské sklepy. Hostům bude nabídnut bohatý kulturní program, tanec, zábava, historický průvod a kvalitní burčák přímo u místních vinařů a malovinařů. Sklepy se otevřou v 10 hodin a program na návsi začíná v 11 hodin.

 

Otevřené sklepy v Kobylí

KOBYLÍ – Na 20 vinařství otevře své sklepy v rámci akce Po kobylských uličkách za burčákem, která se koná v sobotu 20. září od 10 hodin v Kobylí. Návštěvníci budou moci přímo ve sklepech ochutnat vína a burčáky z Modrých Hor.

 

Vinobraní ve Starovicích

STAROVICE – Starovické Vinobraní se koná v v sobotu 20. září. Vinné sklepy se otvírají ve 14 hodin, zarážení hory proběhne v areálu u myslivny v 17 hodin. Poté bude hrát cimbálová muzika. Večer se koná taneční zábava. Občerstvení na akci je zajištěno.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …