Kam o víkendu? Ve Valticích se bude bojovat, v Břeclavi hrát a v Mikulově mají sraz milovníci dobrého jídla

Břeclavsko – nabídka na víkend je pestrá a kdo si přesto nevybere, tak může jít k vodě, předpověď počasí to dokonce doporučuje.

VALTICE

Koncertní cyklus Henckeovy barokní varhany
2. koncert 8. ročníku
Imrich Szabó – varhany

Termín: sobota 19.7.2014 od 17.00 hod. , farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, nám. Svobody

V sobotu 19. července 2012 se v areálu Muzea železné opony ve Valticích uskuteční akce HRANICE 2014– den bezpečí. 
Hlavním bodem programu bude bojová ukázka z léta roku 1938, kdy se jednotky Stráže obrany státu za pomoci Četnických pohotovostních oddílů hrdinně bránily útokům zfanatizovaného německy mluvícího obyvatelstva.

Muzeum ľelezné opony 19.7.
BŘECLAV

Břeclavské kulturní léto pokračuje

Zámeček Pohansko
Na další pohodové hudební sobotě na Pohansku 19. července zahraje a zapívá country skupina Wráwor. Koncert bude od 15.30 hod. Vstupné dobrovolné, občerstvení je zajištěno.

pohansko

Nedělní koncerty u kina Koruna
Dva školní jazzové big bandy se představí v neděli 20. července během cyklu pravidelných prázdninových koncertů před kinem Koruna v Břeclavi. Od šesti hodin večer vystoupí na Břeclavském kulturním létu před kinem . Vstup je tradičně volný, v případě nepřízně počasí se koncerty přesouvají do útrob kina Koruna

Stara Břeclav

Pivní slavnosti – k tanci a poslechu hraje country Čtyřlístek, sobota odpoledne
MIKULOV

Jubilejní ročník Festivalu národů Podyjí zve do kuchyně pod širým nebem
Festival začne již v pátek 18. července v 17 hodin veřejnou diskusí (In)tolerance, která se koná v galerii Konvent. Na téma Je jinakost problém? bude hovořit starostka obce Obrnice Drahomíra Miklošová, novinářka Ludmila Rakušanová či nezávislý publicista Přemysl Janýr a Čechoargentinec Juan Braun.

Na diskusi naváže vernisáž výstavy Noc venku Břeclav 2013 fotografa Zbyňka Uhra, která začne v 19 hodin. Jednatřicetiletý autor na svých fotografiích zachytil atmosféru z premiérové Noci venku, která se konala v listopadu loňského roku v Břeclavi. Od 21. do 31. července bude dále výstava přístupná v Hospůdce pod zámkem na ulici Husova.

Noc venku, kdy lidé budou moct přenocovat pod širým nebem v zámecké zahradě. Po celý večer se bude vařit kotlíková polévka, do které může každý přispět svou vlastní hrstkou přinesených ingrediencí. V zámecké zahradě se bude také promítat dokument Festival národů Podyjí kamerou Karla Slacha a další dokumentární filmy o národnostních menšinách a lidských právech.

Sobotní program bude pestrý jak kulturně, tak kulinářsky. „Letos si budou moci návštěvníci pochutnat na dvaceti národnostních specialitách. Nově se představí kuchyně vietnamská, maďarská, malokarpatská, středoslovenská a středoasijská nebo ukrajinská,“ řekla produkční Pavlína Janderková. Ke stálicím s výbornou kulinářskou nabídkou budou patřit stánky s kuchyní arménskou, bulharskou, italskou, židovskou, kavkazskou nebo romskou, ruskou, srbskou, záhoráckou, vídeňskou či moravskou.

Hlavní kulturní program na Náměstí začíná v deset hodin dopoledne a potrvá až do dvaadvacáté večerní. Kromě místních kapel i folklorních souborů vystoupí také skupina Matrjošky s ruskými lidovými písněmi a častuškami, pop-rocková formace Leora z Rakouska nebo experimentální world music Bezobratři. „Zajímavé budou určitě i maďaské lidové tance v podání skupiny Koris Brno a vystoupení kytaristy a harmonikáře Dana Vertíga. Na závěr večera přijede zahrát brněnský pouliční šraml Urband,“ pozvala na festival jeho produkční. Nebude chybět ani ochutnávka místních a rakouských vín v přízemí radnice, odpolední dětské dílničky a večerní posezení s cimbálovou muzikou Píšťalenka.

Nedělní Permanent Breakfast a ukončení Festivalu národů Podyjí se letos bude konat netradičně v zámecké zahradě a podle zájmu se může protáhnout až do pozdních odpoledních hodin.

národy podyjí-002-002

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …