Betlém v kostele na Dukelském náměstí čítá 150 dřevěných figurek. Podívat se na něj je možné vždy před nebo po bohoslužbě, kdy je otevřený kostel. Foto: Jana Rozková

Kam na Štědrý den v Hustopečích? Vycházka s koňmi, zpívání koled, mše

Hustopeče – Štědrý den nemusíte strávit jen zavření doma u televizních obrazovek nebo u plotny. V Hustopečích se můžete těšit na již tradiční program.

Vánoční vycházka i společné zpívání koled – V 10.00 hodin vyráží od Domu dětí a mládeže Pavučina Vánoční vycházka s koňmi. Zúčastnění společně nazdobí vánoční stromeček. Zájemci si mohou přinést ozdoby jako jablka, mrkev, oříšky nebo suchý chléb.

V 15.00 hodin potom mají všichni Hustopečští možnost přivítat Ježíška na tradičním Štědrovečerním zpívání koled pod vánočním stromem na Dukelském náměstí. Takt bude udávat starostka města Hana Potměšilová.

Narození Ježíše Krista připomenou bohoslužby

To, že jsou vánoce křesťanský svátek oslavující narození Ježíše Krista, připomenou slavnostní bohoslužby.

V kostele sv. Václava a Anežky České se bude konat 24.12. od 16.00 hodin Půlnoční mše svatá pro děti, od 23.00 hodin potom klasická Půlnoční mše. V kostele na Dukelském náměstí si bude možné po celé svátky také prohlédnout několika metrový betlém se zhruba sto padesáti dřevěnými figurkami, s městem na skalách i se svatou rodinou.

V evangelickém kostele se bude sloužit bohoslužba s vysluhováním svaté večeře páně na 1. svátek vánoční 25.12. od 10.00 hodin.

Apoštolská církev připravuje dopolední vánoční bohoslužbu 24.12. už od 8.30 hodin, na níž vystoupí i děti s připraveným programem. Konat se bude v modlitebně na Kollárově ulici.

(Text a foto: Jana Rozková)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …