foto.facebook

Kalypso of Gracie jde ve šlépějích svých úspěšných předchůdců – vítěz ankety pro dvouleté hřebce na Slovensku!

Břeclav – V sobotu 6. 12. 2014 proběhlo tradiční vyhodnocení dostihové sezony na Slovensku a po tříletém půstu byla mezi oceněnými i dostihová stáj BORS Břeclav a.s., respektive její reprezentant – dvouletý ryzák – hřebec Kalypso of Gracie byl v anketě o nejlepšího dvouletého hřebce na Slovensku vyhlášen jako vítěz!!!

Kalypso of Gracie absolvoval v dostihové sezoně 2014 tři starty, svůj debut v srpnu v Bratislavě vyhrál, následně v září obsadil čtvrté místo v pražské Chuchli a svoje letošní účinkování zakončil na konci září těsným druhým místem v prestižní slovenské zkoušce pro dvouleté koně – Karpatské ceně. Celkem vážně jsme uvažovali o startu v českém zimním favoritovi, ale nakonec ambice převýšil zdravý rozum, koníka jsme nechali doma „pošetřeného“ s vírou, že nám vše vrátí v příští sezoně. Kalypso tak navázal na úspěch Princess of Gracie, která vyhrála v minulosti stejnou anketu věnovanou dvouletým kobylám a Rocky of Gracie, který ve stejné anketě zvítězil mezi tříletými.

Tento úspěch mě samozřejmě potěšil, ale nepřeceňuji ho, k úspěchu Kalypsovi pomohly i kritéria soutěže, neboť jednou z hodnocených podmínek byly dva starty v sezoně na Slovensku. Kalypso of Gracie ale určitě patří mezi naše nadějné koně pro nadcházející dostihovou sezonu 2015. Pokud dobře přezimuje a potvrdí svoji výkonnost v jarních testech, nominace pro klasické zkoušky v Česku i na Slovensku by ho neměla minout.

mikulecký

 

zdroj:-facebook.com/LudekMikulecky-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Veřejné setkání – Vysokorychlostní trať

RAKVICE / Zasedací místnost OÚ 30.5. od 16,30 hod. ZAJÍMÁ VÁS PODOBA VYSOKORYCHLOSTNÍ TRATI V NAŠEM …