Radovan Kaděra se zlatou medailí z mistrovství světa. Foto: archiv R. Kaděry

Kaděra je mistrem světa v trojboji

TELFS – Břeclavan Radovan Kaděra se na sklonku své aktivní kariéry dočkal životního úspěchu, když se stal mistrem světa v silovém trojboji.

V týdnu od 6. do 11. října se rakouské městečko Telfs poblíž Innsbrucku stalo bojištěm pro silové atlety z celého světa. V tomto malebném městečku uprostřed Alp se konalo mistrovství světa v silovém trojboji a benčpresu federace WUAP a o tituly se porvalo 340 sportovců.

Na tento vrcholný závod letošního roku se po dlouhé, dvouapůlleté soutěžní odmlce způsobené hned třemi po sobě jdoucími zraněními, připravoval i Radovan Kaděra, který se netajil tím, že by se rád vrátil s medailí. V tréninku tvrdě pracoval až na samé hranici toho, co mu dovolilo zraněné koleno a triceps, a ze světového šampionátu se vrátil s nejcennějším kovem na krku.

Cesta za zlatem nebyla ale vůbec snadná. Hned ve druhém pokusu ve dřepu s činkou naloženou na 320 kilogramů si natáhl vzpřimovač v zádech. V benčpresu zvedl 220 kilogramů a v mrtvém tahu mu rozhodčí neuznali pokus na  330 kilogramů, takže zapsal pouze 310 kilogramů. Přesto mu 850 kilogramů ve výsledném trojboji, za které před lety přivezl z MS v Anglii stříbrnou medaili, letos stačilo na zlato. Pomohlo trochu i sportovní štěstí. Němec Markus Zehethofer, který byl největším konkurentem v Kaděrově kategorii do 125 kilogramů, totiž nedokázal zapsat ani jeden platný pokus ve dřepu. Přísní rozhodčí dbali na extrémně dobrou techniku a čistotu pokusů, tak jako tomu na velkých šampionátech bývá, a to Německý závodník nezvládl a ze soutěže byl diskvalifikovaný.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …