Il.foto: scm.cibasport.cz Snímek Radka Jušky z roku 2011. V současnosti mu chybí pouhých šest centimetrů do osmimetrové hranice

Juška atakoval osm metrů

PRAHA (Lk) – Břeclavský dálkař Radek Juška startoval v silné mezinárodní konkurenci na 21. ročníku Memoriálu Josefa Odložila v Praze.

Startoval ve skoku dalekém, který byl na pořadu v předprogamu v odpoleních hodinách. Počasí bylo téměř ideální, letní,  slunečné, při teplotě přes 30 stupňů, která řádně rozehřála svaly všech atletů. Nevadilo ani to, že na dálku nastoupilo pouze šest závodníků, z nichž se jeden ještě na posledních chvíli odhlásil. Velmi způsobný byl i vítr, který vál v dovoleném rozmezí. Juška začal soutěž vlažně, když první pokus měřil 7,28, druhý 754 ale na třetí pokus to přišlo…. Na ukazateli se objevilo 794. To znamenalo zlepšení nejlepšího osobního výkonu 14 cm, zároveň i oddílového rekordu Lokomotivy Břeclav, nejlepšího výkonu Břeclavska a nejlepšího letošního výkonu v ČR. Pouhých šest centimetrů tentokrát chybělo ke splnění snu každého dálkaře – překonání hranice osmi metrů. Není potřeba zdůrazňovat, že tímto výkonem zvítězil a zařadil se mezi nejlepší dálkaře české historie. Přiblížil se limitu na mistrovství Evropy, které bude za několik týdnů ve Švýcarsku. Možností k jeho splnění bude mít ještě několik, má před sebou několik mezinárodních i domácích startů. Teď se jen „trefit“ do příhodného počasí a silné konkurence, která by ho přinutila k ještě lepšímu výkonu.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Peloton Josefa Zimovčáka dorazí do Břeclavi

BŘECLAV / dopravní hřiště v areálu bývalého cukrovaru Josef Zimovčák na svém vysokém kole dorazí …