Medailisté z mistrovství Moravy - Vanesa Csapaiová a Patrik Csapai s trenérkou Radkou Turečkovou. Foto: Patrik Csapai

Judistům Kostic se dařilo, Csapaiová je mistryní Moravy

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (jk) – Velkého úspěchu dosáhli judisté z Kostic na mistrovství Moravy v judu benjamínků.

Při účasti 300 nejmladších judistů a judistek vybojovala  v Uherském Hradišti nejcennější medaili a titul mistryně Moravy kostická judistka Vanesa Csapaiová. Tímto vítězstvím zakončila působení v nejmladší věkové kategorii a přestupuje do kategorie žákovské. Další cennou medaili, tentokráte bronzovou, si odvezl její bratr Dominik. Nedařilo se Terezce Pyskaté, která obsadila „jenom“ 6.-7. místo. I přesto si vedla bojovně a podala hezký výkon.

Minivýprava kostických nadějí pod vedením trenérky Radky Turečkové, splnila očekávání a za zisk dvou cenných kovů si zaslouží uznání.

MALACKY, TVRDONICE (jk) – Dalších vítězství dosáhli judisté z Kostic na turnajích v Malackách a ve Tvrdonicích.

Na turnaji v Malackách při účasti 130 judistů a judistek ze Slovenska, Čech a Moravy byla úspěšná děvčata Kristýna Dubcová a Vanesa Csapaiová, která vybojovala stříbrnou a bronzovou medaili. Žáci se tentokrát na předních pozicích neumístili.

Kvalitně obsazený turnaj ve Tvrdonicích REKMA Cup přinesl kostickým judistickým nadějím medailovou žeň. Ve svých hmotnostech obsadili první místa Tereza Pyskatá a Dominik Csapai, na stříbrných postech byli Vanesa Csapaiová, Kristýna Dubcová a Adéla Budínová. Bronzovou medailí doplnila sbírku medailí pro kostický oddíl Aneta Budínová. Nepopulární čtvrté místo obsadil nováček oddílu Jan Píža.

HRANICE NA MORAVĚ – Na Halloween turnaji v judu dětí a mládeže se tři zástupci oddílu juda z Kostic v konkurenci 150 judistů a judistek celé ČR neztratili a vybojovali tři medailové posty. Zlatou medailí se může pochlubit Kristýna Dubcová, stříbrnou vybojovala Vanesa Csapaiová a bronzovou Dominik Csapai, kterému vyšší stupně unikly pouze o vlásek.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …