il.foto

Jižanské derby je tu! Břeclavští Lvi hostí Hodonín

Břeclav – Dlouho očekávaný zápas je tu. Tím spíš, že se první letošní derby mezi Hodonínem a Břeclaví za napjaté atmosféry na ledě nedohrálo a skončilo po předčasném odchodu Břeclavanů do kabin kontumačním vítězstvím Hodonína. Teď je na řadě odveta, do které půjdou s klidnějším svědomím (a snad i s vyšším sebevědomím) domácí hráči. Ti mají na Hodonín před vzájemným bojem devítibodový náskok.

Oproti loňsku se role obou soupeřů prakticky otočili. Drtiči jsou v regulérní herní krizi. Z posledních třinácti utkání vyhráli Hodoňané jen dvakrát, z toho bylo jedno vítězství právě kontumační s Břeclavi. Poté už porazili jen nováčka z Karviné. Na Slovácku nepomohla zatím ani změna trenéra, když Jana Prčíka odsunul na pozici asistenta zkušený Lubomír Oslizlo. Pod ním se mužstvo zvedlo, o gól prohrálo jen těsně s favorizovanými celky, ale naposledy doma zklamal tisícovku diváků, když prohrál 2:5 s průměrným Frýdkem-Místkem. Osmá příčka, jen se čtyřbodovým náskokem na deváté místo, rozhodně není nic, s čím by byli hodonínští funkcionáři, hráči ani fanoušci spokojení. I proto se budou chtít na derby, kde neplatí žádná pravidla o faviritech, chytit.

Přitom na papíře mužstvo Hodonína vypadá silně, ale problém bude, jak se zdá, hlavně v obraně. Ta inkasovala skoro čtyři branky na zápas, čemuž nedokážou zabránit ani gólmani Kotvan s Rozumem. Je to čtvrtá nejhorší bilance v lize. Stálicí v defenzivě je kapitán Pokorný (2+4), zkušenosti sebou nese i exbrněnský Jiří Zapletal. Dobře pak známe Martina Dufka, Lubomíra Škápíka (0+8) nebo Ondřeje Nedvěda (2+6), kteří už toho v modrožlutém dresu v minulosti něco odehráli. V útoku Drtičům citelně chyběl lídr Martin Špok, který už se ale uzdravil a opět táhne ofenzivu svého týmu. Již tradičně jsou na špici klubového bodování matadoři Zdeněk Jurásek (9+12), Michal Kuba (9+7) nebo Jakub Sajdl (5+11). Také exbřeclavan Dominik Piskoř boduje celkem pravidelně (5+10).

Břeclav už by měla na derby vyrukovat v plné síle, trenéři Konečný s Hamanem budou řešit jen příjemné otazníky v podobě možných návratů do sestavy. Po zranění už totiž trénují obránci Svoboda s Dittrichem, jen s nachlazením se potýkali Průdek s Hössem.

Druhé letošní jižanské derby mezi Břeclaví a Hodonínem začne dnes, ve středu od 18 hodin na břeclavském zimním stadionu. Vstupné je jednotné 50 Kč, děti do 15 let neplatí vůbec. Koupí vstupenky navíc tentokrát přispějete na dobrou věc, výtěžek z utkání totiž půjde na konto poštorenského azylového domu pro matky s dětmi v nouzi. Proto budou výjimečně platit i ženy. Po zakoupení vstupenky budou hostující fanoušci vstupovat na stadion dveřmi u pokladen a je jim vyhrazená jižní tribuna (od parkoviště), domácí fanoušci budou vcházet na zimák dveřmi poblíž baru U Zlomené brusle a zamíří na severní tribunu (u lesa). Utkání, jehož průběh budete moci sledovat i na www.onlajny.com, bude řídit trojice sudích Dědek – Kříž a Maťašovský.

 

Předpokládané sestavy:

Břeclav: Klimeš (Šurý) – Směřička, Miklík, Beneš (A), Vojáček, Novák (A), Fejt, Svoboda, Dittrich – Zháňal (C), Kučera, Medřický, Tobola, Nováček, Červenka, Buhaj, Papp, Průdek, Kubáč, Čápek

Hodonín: Kotvan (Rozum) – Dufek, Pokorný (C), Škápik, Nedvěd, Zapletal, Polesný – Kučera, Sajdl, Špok – Peš (A), Jurásek (A), Kuba – Piskoř, Tomi, Zezula – Mika, Vrba, Smetana

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …