Jiří Schmitzer ukončí letošní hudební středy U Kapra

Břeclav –  Dnešní koncert Jiřího Schmitzera bude taková pěkná tečka za tím letošním v závěru trochu uplakaným létem.

Folkový punker JIŘÍ SCHMITZER  je sice pro většinu lidí známější jako filmový herec (Kroupy mladšího v komedii Marečku, podejte mi pero, v níž si synovský part zahrál po boku svého otce Jiřího Sováka, v přepisu Postřižin Bohumila Hrabala na sebe upozornil coby nevýbojný správce pivovaru. Objevil se i v dalším hrabalovském snímku, Slavnosti sněženek, stejně jako následujícím Menzelově snímku Vesničko má středisková) nebo herec divadelní. Herectví se věnoval 40 let, z toho 29 let ve Studiu Ypsilon. Od vydání svého prvního alba roku 1997 je čím dál známější jako originální písničkář.

Jako herec filmový i divadelní v současnosti ve svých 64 letech končí, jako folk-punkový písničkář zůstává (snad). A písničkář dost dobrý.

Co k dnešnímu koncertu dodávají pořadatelé? „Podle některých jsme se zbláznili, podle nás si však jen plníme sny a dbáme na to, aby se tzv. Hudební středy vyvíjely. Na závěr 4. ročníku koncertního cyklu a zároveň k výročí 10 let zahrádky „U Kapra“ tak vystoupí osobitý písničkář a herec Jiří Schmitzer. Je žánrově obtížně zařaditelný hudebník, sám sebe vnímá jako bigbíťáka bez kapely, to pro své hudební kořeny. Označit lze ale i za folkaře, zpívajícího básníka, nebo prý snad (pro jeden song, ten o dědečkovi, tetičce a veselém rodinném násilí) i punkera.

Jelikož se na závěrečný koncert léta v podání Jiřího Schmitzera už dost lidí ptalo, vyřešili jsme to následovně. Vstupné bude tradičně dobrovolné, kdo však bude chtít místo na sezení, měl by si koupit místenku. Ta stojí symbolických 100 Kč a prodává se už týden na baru, zároveň bude platit jako rezervace ke stolu na zahrádce. Pokud by byl zájem veliký, máme ještě v rukávu pár záložních variant, kam bychom koncert umístili. A kdyžtak to bude hodně natěsno:) PS: Na přání Jiřího Schmitzera však bude nutná ohleduplnost vůči koncertu a všem, co na něj přišli.“

Kde? *LETNÍ TERASA POD ZÁMKEM**BŘECLAV*

Kdy? *Středa 27.8. – START 19:30*

Foto: www.eventim.cz

 

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Karel Křivánek – Pozdní sklizeň

BŘECLAV / synagoga Břeclav 10. 05. – 23. 06. 2024 / vernisáž výstavy 9. 5. …