Zítra – Jihomoravské dožínky 2017

BŘECLAV / areál pod zámkem

Sobota 2. září od 9.00 do 20.30

Letošní 14. ročník Jihomoravských dožínek, tradiční oslavy úrody v kraji, se uskuteční v Břeclavi. Součástí slavnosti bude jarmark lidových řemesel a dožínkový trh, ukázka různých druhů hospodářských zvířat a zemědělských strojů, přehlídka hasičské techniky a prezentace minipivovarů Jihomoravského kraje a místních vinařů. V rámci krajských dožínek bude Brno a Břeclav spojovat speciální parní lokomotiva s historickými vozy.

Spolupořadateli dožínek jsou město Břeclav, Městské muzeum a galerie Břeclav, Regionální agrární komorou Jihomoravského kraje, Okresní agrární komorou Břeclav, Svazem soukromého zemědělství a další partneři. Cílem akce je zviditelnit naše regionální zemědělství a jeho kvalitní produkty, přiblížit je tak veřejnosti a zdůraznit tradiční význam zemědělství pro náš kraj, s čímž souvisí rovněž podpora zachovávání folklorních tradic a venkovského způsobu života.

V dopoledním programu vystoupí v areálu Pod zámkem dechová hudba Lanžhotčanka, Country skupina Wráwor, The Candies a taneční skupiny Country Rebels a Actiwity D.C. Ve 14 hodin vyrazí dožínkový průvod městem za doprovodu dechové hudby Lanžhotčanka. Program bude dále pokračovat dožínkovým pásmem Slováckého Podlužáckého krůžku Tvrdonice a vyhlášením soutěže Regionální potraviny a Zlatá chuť jižní Moravy. Vystoupí také domácí soubory Olds stars Břeclav a cimbálová muzika Břeclavan. Brno pomyslně zastoupí zpěvačka Zuzana Gamboa a večerní program uzavře vystoupení kapely Fleret za doprovodu Zuzany Šulákové.

Jihomoravské dožínky se konají od roku 2004. Jedná se nejen o tradiční oslavu úrody na krajské úrovni, ale zejména pomáhají propagaci regionálních produktů od jihomoravských výrobců, jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci zemědělců a v neposlední řadě ukázkou folklórních tradic.

Zdroj: www.muzeumbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …