Jedinečný koncert: MARTINO HAMMERLE-BORTOLOTTI, Moravská filharmonie Olomouc, Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie

VALTICE /

24. 6. 2018 od 16.00 hod.
Státní zámek Valtice – Zimní jízdárna
Organizuje Město Valtice
Martino Hammerle-Bortolotti (baryton)
Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie, sbormistr Pavel Salák 
Moravská filharmonie Olomouc 
, dirigent Petr Šumník 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

V neděli 24. června 2018 nás ve Valticích čeká velkolepý koncert se stovkou účinkujících. Po minulých úspěšných koncertech zde již počtrnácté vystoupí operní pěvec rakousko-italského původu Martino Hammerle-Bortolotti. Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek a už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale např. také na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Německu, v belgickém Bruselu.

Pozvání přijal také Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie se sbormistrem Pavlem Salákem a vůbec poprvé zde vystoupí Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Petrem Šumníkem.
Na programu jsou slavné árie a sbory z italských a českých oper. Závěr koncertu navazuje na loňské vystoupení, kdy poprvé zazněla ukázka ze zapomenuté opery Templáři na Moravě od Karla Šebora. Tentokrát mají posluchači možnost slyšet grandiózní „Templářský pochod“ z této opery jako moravskou premiéru. Partitura pochodu obnáší kromě velkého orchestru a sboru i četné trubky, čímž je slavnostní atmosféra koncertu zajištěna.

Koncert bude uspořádán od 16.00 hod. v jedinečném prostředí impozantní zámecké jízdárny, která je po náročné rekonstrukci spolu s obnoveným zámeckým divadlem součástí Národního centra divadla a tance. Jízdárna je jedním z největších historických sálů v naší zemi, k osvětlení slouží masívní lustry z pravého českého křišťálu.
Vstupenky za 280 Kč (v den koncertu 330 Kč) jsou již nyní v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valticích. Tel.: 519 352 978, 734 256 709. E-mail: tic@valtice.eu.

Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie je součástí kulturního života města Jihlavy od roku 1998. Od svého založení působí v úzké spolupráci se ZUŠ Jihlava. Hlavní osu činnosti sboru představuje soubor šesti tradičních koncertů, které Melodie připravuje v Jihlavě. Kromě těchto pravidelných koncertů se Melodie podílí i na dalších hudebních projektech. Jedním z nich bylo např. dvojí provedení slavnostního „Te Deum“ Antonína Dvořáka v Jihlavě.
Pavel Salák je absolventem Pedagogické fakulty pražské Univerzity Karlovy v oboru Hudební výchova a Sbormistrovství. Sbormistrem JSPS Melodie je od roku 2009.

 Moravská filharmonie Olomouc (MFO) patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Doprovázela i takové operní hvězdy jako je např. José  Carreras (jeden ze tří slavných tenorů), José Cura či Elina Garanča. V čele MFO stály významné osobnosti české hudební kultury, za jejím dirigentským pultem se střídali přední světoví dirigenti, např. Lord Yehudí Menuhin, V. Neumann, L. Pešek a další. Za více než 70 let svého působení si filharmonie vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár. Je organizátorem a pořadatelem hudebního festivalu Dvořákova Olomouc a Mezinárodního varhanního festivalu, pravidelně pořádá i Mezinárodní dirigentské kurzy. Moravská filharmonie s velkým ohlasem vystupovala ve většině evropských států, do mnoha míst v zahraničí se vrací pro velký ohlas obecenstva i kritiky opakovaně téměř každý rok. Zúčastnila se významných mezinárodních hudebních festivalů, např. v Řecku, Německu, Španělsku, Francii, Itálii, Rakousku.

Zdroj: www.valtice.eu

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …