Trojice nejúspěšnějších starších žáků na mistrovství ČR v moderním pětiboji. Vlevo stříbrný Jan Havlena. Foto: archiv závodníka

Jan Havlena vícemistrem republiky v moderním pětiboji

Diváky –  Velký úspěch jediného oddílu moderního pětiboje na Jižní Moravě, který sídlí v Divákách.

Jan Havlena z oddílu SK SPIRIT Brno, se sídlem v Divákách, dosáhl výborného výsledku na sobotním MČR, které se konalo v Praze v areálu Dukly Praha na Julisce. V kategorii U15 (starší žáci) vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo. Po střelbě a plavání vybíhal v závěrečné disciplíně (běh na 1 km) jako šestý se ztrátou 7 sec na první místo. V dramatickém závodě se pak nevídanou „stíhací jízdou“ probojoval až na druhé místo a k titulu chybělo opravdu málo. Vyhrál Matouš Tůma z Kladna, třetí byl Jiří Vlk z Příbrami. Úspěch Jana Havleny je o to cennější, že oddíl vznikl teprve na jaře letošního roku a samotná příprava sportovců byla zahájena jen před dvěma lety.