Jaký bude konec roku v Poštorné? Plesňáky a fazulnica – zdraví polovica !

POŠTORNÁ – O tom, že čas neúprosně letí, polemizujeme vždy před koncem roku. Aby vaše pocity nebyly jen pesimistické, pojďte se spolu s námi těšit na to, co vás v Poštorné čeká.

Letos přímo na svátek sv. Lucie v pátek 12. prosince to bude tradiční vánoční jarmak, který se představí v duchu lidové pranostiky Plesňáky a fazulnica – zdraví polovica! Vedle těchto slováckých pochutin vás čeká tradiční punč a zabijačkové zákusky.

Zavoní horká medovina i svařené víno. Možná tam také objevíte i drobné dárky pod stromeček. Po oba dny vždy v 17 hodin zazpívají děti a hosté vánoční koledy. Vánoční jarmak sv. Lucie začíná v pátek 12. prosince a pokračuje i v sobotu 13. prosince. V pátek se začíná už ve 14 hodin a v sobotu v 10 hodin.

Vánoční zpívání Koňárků můžete navštívit v sobotu 20. prosince v 16 hodin v kulturním domě. Vánoční písně a koledy vedle Koňárků a Poštorenské cimbálové muziky zazpívají ženský a mužský sbor slováckého krúžku a jako host vystoupí gymnaziální pěvecký sbor Polyfonia z Břeclavi.

Půlnoční mše vánoční bude 24. prosince a zpívat bude Chrámový sbor Poštorná. Na svátek sv. Štěpána ráno v 9.45 bude mše za poštorenskou mládež a po ní se v hospodě Na Rožku zvolí noví poštorenští stárci.

Výbor Slováckého krúžku Poštorná přeje všem lidem dobré vůle veselé a bílé Vánoce a hodně zdraví do nového roku.

Za výbor krúžku František Schulz

koňaré advent

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …