Jaké byly vánoční svátky? Policisté nezaháleli…

Břeclavsko – Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Jaké ovšem byly pro policisty v našem regionu?

Přímo na Štědrý den po 14 hodině vyjížděla hlídka k dálničnímu sjezdu v Břeclavi. Řidič osobního vozidla Hyundai sjížděl z rychlostní komunikace a při vjíždění na silnici vedoucí z Břeclavi do Hodonína přehlédl motocyklistu na motorce Suzuki. Došlo ke střetu, při němž byl motorkář lehce zraněn. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce a výsledek dopadl negativně. Vzniklá škoda se vyšplhala na celkovou částku 140 tisíc korun.

Ani opilí výtržníci však nezaháleli. Ve středu 24. prosince navečer rozbil silně podnapilý muž vchodové dveře u činžovního domu na ulici Slovácká v Břeclavi. Policistům se výtečníka podařilo zadržet. Při dechové zkoušce se nebylo čemu divit – na displeji se objevil výsledek téměř 3 promile. Muž putoval na policejní služebnu a sváteční večer strávil v cele. Vzhledem k tomu, že vzniklá škoda se vyšplhala k částce 10 tisíc korun, dopustil se svým jednáním trestného činu poškození cizí věci.

V Hustopečích se dokonce kradlo. Škodu za více než 21 tisíc korun má na svědomí zloděj, který se rozhodl prožít Štědrý den po svém. Z dvoru rodinného domku odcizil různé nářadí a věci. V nekalé činnosti chtěl pokračovat i v sousedním penzionu, odkud se pokusil vynosit různé nápoje, jídlo a dokonce i padesátilitrový sud s pivem. To se mu ovšem nepodařilo, odcizené potraviny se našly poblíž. Popsanou událostí se kolegové zabývají.

Během vánočních svátků došlo také ke krádeži agregátu ze střediska zpracování ryb v katastru Mušova. Pachatel vnikl násilím dovnitř areálu a z garáže odcizil generátor elektrické energie za 45 tisíc korun.

Kromě výše popsaných událostí zaměstnalo policisty také několik oznámení, která se týkala především občanských sporů. Někteří lidé neunesli vánoční samotu a dožadovali se pomoci na lince 158. Většina se nepohodla se svými partnery, kdy pod vlivem alkoholu začaly spory gradovat a končily odchodem či rozepří. Jedenkrát museli kolegové vyjíždět k pokusu sebevraždy. Naštěstí případ dopadl se šťastným koncem a muže se podařilo předat do péče lékařům.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …