Investice znamenaly ztrátu

VYŠKOVSKO, BŘECLAVSKO: Ženy chtěly získat zajímavé benefity, ty mají podvodníci. 

Hned ve třech případech uspěli s osvědčenými šablonami internetových podvodů zatím neznámí pachatelé. Ti navíc získali velmi zajímavé částky. Na SMS nabídku obchodování s akciemi reagovala šestačtyřicetiletá žena z Břeclavska. Zaplatila vstupní poplatek a po konzultaci s přiděleným odborníkem investovala čtvrt miliónu korun. Podvodník potom investorku přesvědčil k instalaci programu na vzdálenou správu počítače. Po přihlášení do internetového bankovnictví zadal bez vědomí majitelky několik plateb na neznámé kryptoměnové účty. Během necelých dvou měsíců tak žena přišla o skoro devět set tisíc korun.

Téměř stejný scénář se odehrál na Vyškovsku. Tam investovala sedmasedmdesátiletá seniorka. Výsledkem spolu s odborníkem prováděných čtrnáctidenních transakcí byla konečná ztráta více než tři sta tisíc korun.

Voják sloužící v Sýrii okouzlil šestatřicetiletou ženu z Břeclavska. Po krátkém elektronickém dopisování jí údajně poslal balík s cennostmi a dokumenty. Jenže ten byl zadržen v Turecku a bylo potřeba zaplatit poplatek za uvolnění. Žena odeslala šedesát tisíc korun na určený účet. Jakmile tak učinila, přišel další požadavek. Na ten naštěstí nereagovala a požadovanou částku už neposlala. Případ oznámila policii.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hokej je stále nejdražším masově populárním sportem:

Zdroje info: Týmuj, Aspen Příspěvek od: Radek Štěpán  Sport pro mnohé z nás znamená mnohem …