Internetové podvody

BŘECLAVSKO: Za malotraktor zaplatil nemalou částku.

Břeclavsko – S rozmachem internetu přibývá také protiprávních manipulací s financemi. Z pohledu internetové kriminality patří k nejčastějším trestným činům právě podvod. Jedná se především o podvody na inzertních nebo aukčních službách.

Další takový případ prověřujeme v současné době na Břeclavsku. Již v březnu si objednal muž prostřednictvím internetových stránek malotraktor s německou poznávací značkou a v květnu zaslal na uvedený bankovní účet nemalou částku. Jednalo se o 61 tisíc korun. Několik dnů čeká na zakoupený stroj, ale ten zatím nedorazil. Nebyly mu ani vráceny finance, a proto se rozhodl událost nahlásit policii.

Chtěli bychom apelovat na všechny nakupující, kteří se rozhodli nakupovat přes internet, aby si dobře ověřili, o jaký portál se jedná. Mnohdy lidé naletí na lákavou nabídku, zašlou požadovaný finanční obnos na účet, ale na zboží čekají marně. Proto uvádíme odkaz, kde jsou základní pravidla nakupování přes internet uvedena: http://www.bezpecnyinternet.cz/pokrocily/nakupovani-pres-internet/default.aspx

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …