Mladší žáci

Inlinová sezona je za námi

Milan Zoubek

Přípravka, ml. žáci a muži, to byli týmy, které reprezentovali Břeclav v letošní inline hokejové sezoně.

Všechny prošly velkou hráčskou obměnou. Břeclav v mládežnických kategoriích loni zaznamenala velký úspěch a to účastí přípravky a i ml. žáků na finálovém turnaji o titul mistra ČR. Přípravka skončila celkově na 5. místě a ml. žáci se stali mistry ČR.

Téměř celé kádry obou týmů byli pro letošek jiné. Úspěšní ml. žáci se věkem již do své kategorie nevešly a pro menší zájem se letos kategorie st. žáků neobsazovala.  Z týmu loňské přípravky se většina kluků posunula do kategorie ml. žáků. Oba týmy tak v této sezoně sbírali buď vůbec první zkušenosti na kolečkách, či jako “ prvoročáci “ se rozkoukávali o kategorii výše.

Přípravka začala sezonu domácím turnajem na začátku května a bylo vidět, že jsou všichni spíše na ledě. Postupně se ovšem celý tým zlepšoval a na posledním turnaji dosáhl i na první body do tabulky. Všichni určitě zaslouží velkou pochvalu za snahu a velké zlepšení v průběhu krátké sezony.

Ml. žáci začali sezonu velmi dobře dvěma výhrami na domácí ploše v prvním turnaji. V dalších turnajích se od našich barev trochu odklonili štěstíčko a dvě těsné porážky od Boskovic znamenali, že se pro tentokrát  na finálový turnaj břeclavské týmy nepodívají. I tak pro příští sezonu by měla většina kádru zůstat v této věkové kategorii a to již budou mít všichni určitě větší ambice.

Muži také obměnili sestavu. Do kádru se posunuli ještě věkem junioři, jak na post brankáře M. Martinčík tak do pole D. Havlát, Z. Ambrož, T Havelka. Všichni kluci dostali na ploše svůj prostor a M. Martinčík působil v 1. lize jako vůbec nejmladší brankář, který odchytal všechna utkání.   Základní část vyšla břeclavským o něco lépe a v konkurenci 10 týmů obsadili konečné třetí místo za favority soutěže z Uh. Hradiště a Č. Těšína.   Dokázal nás ještě porazit tým UP Olomouc, který měl kapku horší start do sezony, ale o to mocněji poté finišoval.

Finálová skupina o celkové 1. – 5. místo nám již tak nesedla. Na prvním turnaji smolně břeclavští podlehli přerovskému C po nájezdech a Č. Těšínu, aby je na posledním turnaji čekali další dvě prohry s Olomoucí a suverénním vítězem Uh. Hradištěm. Nakonec tak omlazený tým obsadil v 1. lize konečné 5. místo.

Také letos se břeclavští inline hokejisté pokoušeli dostat do kádru reprezentačních výběrů. Na reprezentačních kempech náš klub reprezentovalo pro kategorie U 16 a U 18 hned pět vybraných hráč. Do kategorie U 16 na ME byl nominován Z. Ambrož a jako náhradník T. Havelka. Do kategorie U 18 jako náhradní brankář M. Martinčík. Dále máme v ohni ještě dvě želízka a to v dresu Přerova hrající F. Krále a M. Göndöra, kteří se pokusí prosadit do juniorského výběru ČR.

Na snímcích naši ml. žáci a přípravka na posledních turnajích v sezoně.