Igor Chmela představí své unikátní fotografie

BŘECLAV (juh) – Igor Chmela, český divadelní a filmový herec, se v břeclavském muzeu představí v roli fotografa.

Soubory jeho fotografií jsou výsledkem práce s unikátními fotopřístroji, které si herec sám vyrábí, nebo upravuje podle vlastních potřeb.
„Autor je okouzlen světlem a tajemným přístrojem camery obscury. Tento zajímavý princip zachycování reality na fotofilm aplikuje do vlastních fotoaparátů, tzv. „sirkoňů“, které dávají vzniknout atmosférickým fotografiím s nezaměnitelným rukopisem. Divadelní a filmové prostředí, město, krajina, tajemná zákoutí, ale i vlastní rodina jsou témata, která jej oslovují a které půvabným, osobitým způsobem přenáší do fotek. Černobílá i barevná, naprosto originální díla jsou důkazem o jeho mistrovském zvládnutí techniky práce se světlem a camerou obscurou,“ zve na výstavu její kurátorka Nina Zháňalová.
Výstava jeho umění v Městskému muzeu a galerii Břeclav je po Praze a Uherském Hradišti teprve třetí možností vidět jeho fotografie.
Výstava, která bude navíc doplněná o staré fotografické přístroje, bude zahájena slavnostní vernisáží 20. března v budově muzea „pod vodárnou“ a potrvá do 3. května.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den Romů

BŘECLAV / městský park vedle pavilonu 8. 4. 2024 / 15:00 – 19:00 Aven šunen- …