Hvězdy uplynulých ročníků! Kdo z účastníku MIH později zářil na draftu NHL?

BŘECLAV

Memoriál Ivana Hlinky nabízí tradičně to nejlepší z hokejového světa do 18 let. V minulosti se v Břeclavi a Bratislavě představilo mnoho mladíků, na které se později upíraly všechny oči na draftu NHL. Podívejte se na rekapitulaci nejvýraznějších jmen, která se po MIH zařadila mezi elitu hokejových talentů.

image002

Trojka letošního draftu Pierre-Luc Dubois (s pohárem) získal s Kanadou v uplynulém ročníku zlatou medaili.

Srpnový turnaj, který nese název po zesnulém českém hokejistovi a trenérovi Ivanu Hlinkovi, berou účastnící velmi vážně a prestižně. Turnaj je ostře sledován agenty téměř z celého světa, hokejové mocnosti proto posílají na jih Moravy a do slovenské metropole největší talenty, které mají k dispozici.

Výčet hokejistů, kteří se v minulosti na memoriálu představili a následně se prosadili v NHL, je opravdu obsáhlý. V roce 2002 na turnaji zářila úderná ruská dvojice Alexandr Ovečkin a Jevgenij Malkin, o rok později brousil tamní led tehdy šestnáctiletý Sydney Crosby. Nelze zapomenout ani na hvězdy jako Jonathan Toews, nebo na příklad Aleksander Barkov. Memoriál Ivana Hlinky viděl kromě Ovečkina s Crosbym i další jedničky draftu, zahráli si na něm Steven StamkosTaylor Hall nebo Aaron Ekblad.

Pokud se zaměříme na výsledky posledního draftu NHL, který se konal na konci června v Buffalu, v první pětici draftovaných můžeme vidět hned čtyři hráče, kteří se v minulosti ukázali na turnaji. Trojice Finů Patrik LaineJesse Puljujarvi a Olli Juolevi startovala v roce 2014, Kanaďan Pierre-Luc Dubois o rok později.

Z českých hvězd, kterým se v posledních letech podařilo proklouznout do světa NHL v prvním kole draftu, nechyběl na memoriálu nikdo. Svoje schopnosti a nadání předvedl David PastrňákJakub VránaPavel Zacha i Jakub Zbořil.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …