Ruth Beitia: "Jsem šťastná, po náročném dni skočit 194 cm je výborné. Budu se snažit skákat dál, dokud vydrží tělo. Moje máma mi vždycky říkala, že stará slepice dělá dobrou polévku!"

Hvězdní náhradníci dorazili na poslední chvíli – video

HUSTOPEČE (juh) – Organizace atletického mítinku je někdy pořádně stresující záležitostí. Své o tom ví i organizátoři Hustopečského skákání.

Když se ve středu dozvěděli, že kvůli onemocnění nepřijedou dvě největší hvězdy Ivan Uchov a Světlana Školinová, dokázal manažer mítinku Alfons Juck během několika hodin sehnat rovnocennou náhradu v podobě Ukrajince Andreje Procenka a Španělky Ruth Beitiaové. Jenže tím starosti nekončily – rozmary počasí zkompikovaly příjezd obou náhradních hvězd, a tak měli hustopečští organizátoři nervy napnuté až do posledních chvil. Vicemistr Evropy Procenko původně plánoval letět z Oděsy do Vídně, jenže všechny lety byly kvůli počasí zrušeny. Proto musel po vlastní ose putovat nejprve do Kyjeva a tam teprve nasednout do letadla. Do Hustopečí tak dorazil v den závodů v 10 hodin. I přes náročnou cestu a značnou únavu dokázal do poslední chvíle bojovat o prvenství a nakonec obsadil druhé místo výborným výkonem 230 centimetrů, který znamená světovou extratřídu.

Ještě komplikovanější situaci měla úřadující mistryně Evropy Ruth Beitiaová, která na jih Moravy dorazila v sobotu až ve 14 hodin, pouhé tři hodiny před začátkem soutěže. Po příjezdu si dala kávu, chvíli si poležela a pak už spěchala do haly na rozcvičení. Přesto také ona vybojovala druhé místo a její výkon 194 centimetrů je novým španěským veteránským (nad 35 let) rekordem v hale. Její útok na světový veteránský rekord (ten drží Bulhraka Venelina Venevová výkonem 197 cm) tentokrát bohužel nevyšel. I tak je ale její hustopečské představení obdivuhodné a španělská atletka se po závodech netajila spokojeností: „Jsem šťastná, po náročném dni skočit 194 cm je výborné. Budu se snažit skákat dál, dokud vydrží tělo. Moje máma mi vždycky říkala, že stará slepice dělá dobrou polévku!“ uvedla rozesmátá Španělka.

Vraťte se o pár dnů zpět. Do hustopečské sportovní haly, kde se v sobotu 24. ledna 2015 konal už 16. ročník Hustopečského skákání. Nestihli jste tento elitní výškařský mítink na živo, nebo si ho chcete prožít ještě jednou? Máte možnost díky videu ze závodu Žen A, jak je zachytila Regionální televize (www.regionalnitelevize.cz)

-jal-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Inline2023

výsledky zápasů všech  našich týmů do 15. května Zápasy přípravek DatumČasKoloDomácíHosté14.05.202309:301HC Lvi BřeclavHC Lvi Břeclav …