Pondělí , 15 Červenec 2024

Hustopečští plavci z Fakultního klubu nezaháleli ani v létě

HUSTOPEČE – Dorostenka Radka Podešťová se účastnila Mistrovství ČR dorostu v Pardubicích a protože splnila limity, mohla startovat v prsařských soutěžích i na Mezinárodním mistrovství ČR dospělých v Praze. Zaplavala pěkné časy i osobní rekordy.

Poslední červnový víkend jsme s dětmi přijali pozvání plaveckého oddílu z Hodonína na 1. ročník dálkařských závodů pořádaných v Lužicích. Závod ve volné vodě byl pro děti novinkou. Protože se jednalo o veřejný závod a my jsme vlastně dobrá „parta“, postavili se na start nejen závodníci – děti, ale i čtyři maminky, jeden tatínek a trenérka. Někteří zvolili trať 400 nebo 800 m, většina plavala hlavní závod 1600 m. Výsledek byl výborný – pohár a několik medailí (i rodiče). První rozpaky a protesty vystřídala  nakonec radost z úspěchu a chuť do další soutěže.

Dne 15.7. vyrazila skupinka čtyř plavců do rakouského Tullnu, kde se konala podobná soutěž. Trať měřila 1 km. Startovali sourozenci Podešťovi a sestry Varmužovy. Anička (13 let) zvítězila v kategorii 18 let a a Lucka (11 let) obsadilaa 4. místo. Radka a Michal splnili limit pro elitní skupinu – 1000 m pod 15 min – a byli tak hodnoceni v jiné skupině. Radka (16 let) zvítězila a Michala (13 let) porazili pouze dva dospělí muži.

Michal se rozhodl pro oficiální závod čs. plaveckého svazu a to O pohár Vltavy. V závodě na 3 km obsadil ve své věkové kategorii 2. místo.

Vyvrcholením byl zatím poslední závod, a to 25. a 26.7. v Hlučíně. Jeli tam opět sourozenci Podešťovi a s nimi Nela Nociarová  – vyzkoušela si trať 3 a 5 km – a Karolína Černá, která si zaplavala 1 km. Stejně jako Karolína, tak i Radka v závodě na 1 km minuly bóji, a tak je diskvalifikace připravila o medaile. Radka pak zabojovala ještě v závodě dorostenců na 5 km a obsadila krásné 4. místo. Nejlépe si vedl Michal. V závodě na 3 km vybojoval 2. místo. Pak nastoupil do svého prvního závodu na 5 km, což byl závod Mistrovství republiky st. žáků a obsadil 3. místo a vybojoval si tak svoji první medaili z Mistrovství ČR.

zdroj a foto: hustopece-city.cz

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …